Air France poleci z Paryża do Abu Dhabi

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Od 29 października 2023 roku francuska linia Air France rozpocznie loty na nowej trasie - między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle) a stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi. Połączenie będzie realizowane codziennie, samolotem Airbus A350-900, z 324 miejscami na pokładzie w trzech klasach: Klasa Biznes (34 miejsca), Premium Economy (24 miejsca) i Klasa Ekonomiczna (266 miejsc). Abu Dhabi będzie piątą destynacją Air France na Bliskim Wschodzie, po Bejrucie, Tel Awiwie, Dubaju i Kairze.

Rozkład połączeń do/z Abu Dhabi (wg. czasu lokalnego):

AF638: Wylot z Paryża (CDG) o 21:15, przylot do Abu Dhabi o 06:45 następnego dnia
AF639: Wylot z Abu Dhabi o 08:45, przylot do Paryża (CDG) o 13:15

Abu Dhabi to stolica i drugie co do wielkości miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), położone na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Arabskiego, jest głównym centrum politycznym, gospodarczym i kulturalnym kraju. Znane ze swojego bogactwa i luksusu, Abu Dhabi jest nie tylko ważnym ośrodkiem naftowym i gazowym, ale też ciekawym kierunkiem turystycznym, który oferuje liczne atrakcje, jak malownicze piaszczyste plaże, interesujące muzea, sklepy z luksusowymi markami czy spektakularne projekty architektoniczne. Jeden z największych na świecie meczetów – Wielki Meczet Szejka Zayeda, fort Qasr Al Hosn, czy zaprojektowany przez Jeana Nouvela Luwr, to sztandarowe przykłady artystycznego i architektonicznego dziedzictwa tej niezwykle pięknej metropolii. Abu Dhabi to tętniące życiem miasto, w którym nowoczesność spotyka się z tradycją. Miasto dba o swoje dziedzictwo kulturowe i organizuje różnorodne festiwale i wydarzenia, w których mieszkańcy i turyści mogą poznać tradycyjną kulturę i obyczaje ZEA. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę, edukację i turystykę, Abu Dhabi stało się istotnym ośrodkiem na arenie międzynarodowej, przyciągającym przedsiębiorców, inwestorów i turystów z różnych zakątków świata.

W najbliższym sezonie lotów Air France zaoferuje łącznie do 49 lotów tygodniowo do następujących miast na Bliskim Wschodzie: Abu Dhabi i Dubaj (ZEA), Bejrut (Liban), Kair (Egipt) oraz Tel Awiw (Izrael).