Anthem of The Seas w trasie, Explorer w dokach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Duży ruch wycieczkowców w brytyjskim Southampton. Tuż po spektakularnym, inauguracyjnym rejsie nowego statku Anthem of the Seas, do portu przybił starszy wiekiem, także należący do Royal Caribbean, Explorer of the Seas. Czeka go gruntowna renowacja.

Przypomnijmy – w zeszłym tygodniu miał miejsce inauguracyjny, dwudniowy rejs Anthem of the Seas, jednego z dwóch (obok Quantum of the Seas) najnowocześniejszych statków wycieczkowych na świecie. Na klientów, którzy zdecydują się na podróż tym luksusowym wycieczkowcem projektanci Anthem of the Seas przygotowali szereg niecodziennych atrakcji. Najważniejszą z nich jest przeszklona wieloosobowa kapsuła North Star, która zamontowana na specjalnym wysięgniku wznosi się wysoko ponad poziom pokładu oferując panoramiczne widoki na rozprzestrzeniający się wokół ocean. Kolejnym widokowym obiektem na statku są dwa salony „Two70” oferujące za dnia panoramiczne widoki przez przeszklone powierzchnie rozpościerające się wokół 270 stopni pokładu. Sale te oferują przyciemnienie szyb na żądanie i wyświetlanie na nich projekcji w technologii 3D. Z kolei po zmroku mogą one pełnić funkcję sal tanecznych czy wspólnej przestrzeni rozrywkowej.

Explorer, który minął się w porcie ze swoim młodszym kolegą, przejdzie w Southampton 40-dniową modernizację. W jej ramach w kabinach wewnętrznych zostaną zamontowane instalacje Virtual Balcony, które pozwalają na obserwację zewnętrza statku w trybie live. Przebudowane zostaną także 24 kabiny z widokiem na ocean. Na pokładzie znajdzie się też – znany z klasy Oasis, Quantum – Flow Rider, czyli symulator do jazdy na desce surfingowej.

Po renowacji Explorer będzie pływał w nadchodzącym sezonie w Europie, głównie po Morzu Śródziemnym, na wyspy Kanaryjskie i w Północnej Europie.