Atlantis The Palm z nietypowym (bardzo) rekordem świata

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rekordy Guinnessa maja to do siebie, że potrafią naprawdę zaskakiwać. Mamy najbardziej zminiaturyzowane roboty, największe pizze i najdłuższe kiełbasy. Tym razem areną bicia rekordu świata był Dubaj, a w sadzie dno wyjątkowego basenu, zlokalizowanego w ikonicznej dubajskiej budowli – słynnym Atlantis The Palm.

W sobotę 13 maja prezenter radia Channel 4 Dubai przeprowadził na żywo transmisję z dna The Ambassador Lagoon w hotelu Atlantis, The Palm w Dubaju, która trwała …5 godzin, 25 minut i 25 sekund. Ustanowił dzięki temu nowy Rekord Guinnessa w najdłuższej transmisji radiowej prowadzonej …spod wody. Transmisja prowadzona była z dna jednego z dziesięciu największych na świecie akwariów – o głębokości 2,9 metra i pojemności ponad 11 milionów litrów wody, w którym żyje ponad 65 000 ryb i morskich zwierząt.

Położony na sztucznej wyspie Jumeirah Palm, otwarty we wrześniu 2008 roku hotel należy do najbardziej ekskluzywnych na świecie. Zajmujący obszar ponad 64 hektarów oferuje 1800 pokoi, ponad 20 restauracji, ekskluzywne SPA, a na gości czeka także wiele atrakcji, m.in. The Lost Chamber Aquarium czyli labirynt podwodnych korytarzy umożliwiających podróż po starożytnej Atlantydzie, Dolphin Bay – zatoka delfinów, sztuczna rzeka, a także oddzielone od oceanarium jedynie szybą apartamenty i restauracje.

W otwarciu hotelu w 2008 roku wzięło udział wiele znanych osób, m.in. Mischa Barton, Chris Tucker, Michael Jordan, Wesley Snipes, a Miss World z 2000 roku, Priyanka Chopra, została wybrana jako “Bogini Atlantis” (Goddess of Atlantis). Z koncertem wystąpiła libańska piosenkarka Nawal Al Zoghbi oraz – po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie – Kylie Minogue. Na pokaz ogni sztucznych zużyto siedem razy więcej fajerwerków niż podczas ceremonii otwarcia Olimpiady w Pekinie, i mimo, że trwał tylko 15 minut, kosztował około 16 mln USD.

ZOBACZ WIDEO

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji