Śladami Giro d’Italia w Południowym Tyrolu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wakacje na rowerach i aktywnie? Południowy Tyrol to jedno z tych miejsc, gdzie miłośnicy dwóch kółek poczują się jak w domu. Dolomity, Alpy, łagodne doliny i stromsze podjazdy,a wszystko to w otoczeniu gościnnych mieszkańców, którzy oferują noclegi i niebanalne jedzenie w należących do Roter Hahn farm.

Przez cały rok Południowy Tyrol oferuje miłośnikom aktywnego spędzania czasu wiele różnych zajęć sportowych. Wraz z nastaniem wiosny, zaczyna się tutaj sezon wycieczek pieszych i rowerowych. Wśród gęstej sieci szlaków miłośnicy ruchu odkryją fascynujący górski świat Alp i Dolomitów. Można m.in. sprawdzić się na trasach słynnego Giro d’Italia wiodących przez przełęcze w Dolomitach. Inne trasy wzdłuż starych kanałów, Waalwege, prowadzą obok kwitnących wzgórz, z których rozciąga się widok na słoneczne doliny Południowego Tyrolu.

To dobry sposób nie tylko dla wyczynowych kolarzy górskich ale także na wycieczki na dwóch kółkach dla całej rodziny czy grupy przyjaciół. Zarówno łatwe, jak i te bardziej wymagające odcinki tras przeznaczone dla rowerzystów górskich dają urlopowiczom liczne okazje do podziwiania widoków np. podczas wycieczek rowerowych rzymskim szlakiem „Via Claudia Augusta“ w Vinschgau lub trasą Drauradweg w Pustertal (Alta Pusteria).

Krajobrazy Południowego Tyrolu to nie jedyna zaleta wycieczek rowerowych. To przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku, po którym wraca się do codziennych obowiązków z zastrzykiem nowej energii. Szczególnie gdy naszą bazą są gospodarstwa spod znaku „Roter Hahn“, które oferują możliwość bezpłatnego wynajmu sprzętu sportowego, w tym rowerów. Dzięki temu nie musimy ich przewozić na miejsce wypoczynku. Farmy agroturystyczne leżą w miejscach idealnych na takie wycieczki i piesze wędrówki. Po posileniu się smakołykami z gospodarstwa goście mogą wyruszyć bezpośrednio na szlaki turystyczne i trasy rowerowe. Z kolei w gospodach Hofschank i Buschenschank spod znaku „Czerwonego Koguta“, które można znaleźć na trasach wycieczek, goście mogą się posilić pysznymi, tradycyjnymi daniami, po czym ruszyć w drogę powrotną.

Niektóre z farm wręcz specjalizują się w obsłudze „rowerowych” gości. Przykładem takiej farmy jest położone w samym sercu doliny Pustertal gospodarstwo Christlrumerhof w Sankt Georgen / San Giorgio k. Bruneck. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiedzić dolinę Pustertal, światowe dziedzictwo przyrodnicze: pasmo Dolomitów ze słynnymi szczytami Drei Zinnen lub różnymi dolinami bocznymi ze wspaniałymi alpejskimi pastwiskami i licznymi szlakami – Południowy Tyrol, a zwłaszcza dolina Pustertal, nie pozostawiają niespełnionych życzeń. Można wybrać między porywającymi przejażdżkami zjazdowymi i przyjemnymi trasami, aby podziwiać fantastyczną panoramę, relaksującą jazdę do jednego z naszych jezior i stawów, aby ochłodzić się po ekscytującej trasie. Istnieją również trasy, na których można odpocząć w jednej z naszych licznych chałup i schronów i zjeść tam rustykalny lunch i wypić orzeźwiający napój. Gospodarze współpracują z profesjonalną wypożyczalnią rowerów, dzięki czemu mogą zagwarantować najlepszą obsługę urlopów rowerowych.

Kolejnym przykładem jest gospodarstwo Karin i Konrada Delazer z Natz-Schabs. To przyjazne dla rodzin gospodarstwo znajduje się na jabłkowej równinie “Apfelhochplateau”, w samym sercu raju dla rowerzystów i amatorów wędrówek górskich. Zimą jest to idealna baza wypadowa do ośrodków narciarskich. Urlop na tej farmie to uczta dla wszystkich zmysłów o każdej porze roku. Pani Karin osobiście zaprosi do spróbowania pysznych domowych wyrobów zaś Pan Konrad będzie idealnym przewodnikiem podczas spacerów, ale przede wszystkim przejażdżek rowerowych.

Więcej informacji o farmie TUTAJ>>

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji