Best Western stanie się największym graczem w Szwecji

Autor tekstu: , Data publikacji:

135 hoteli i aż o 55 obiektów więcej niż najliczniejsza z pozostałych sieci na rynku - Best Western Hotels & Resorts przejmując Sweden Hotels, jedną z największych grup hotelowych Skandynawii, objęła pozycję lidera na tamtejszym rynku usług hotelarskich.

Największa na świecie rodzina hotelowa przejęła Sweden Hotels, tym samym powiększając swoje portfolio o 59 obiektów i stając się liderem rynku hotelarskiego w Szwecji.

Założona w 1977 roku Sweden Hotels funkcjonowała według zbliżonego do Best Western systemu biznesowego, w ramach swojego portfolio łącząc i wspierając niezależnie zarządzane hotele. Pod szyldem sieci zrzeszone były głównie hotele trzygwiazdkowe oraz czterogwiazdkowe, które od tej pory zasilą szeregi marek Best Western lub franczyzy typu white label – SureStay Hotel Group.
Przejęcie Sweden Hotels stanowi kolejny krok w globalnym rozwoju Best Western. W minionym roku sieć otworzyła blisko 100 hoteli w Ameryce Północnej oraz kolejne 102 na całym świecie. Na mapie obiektów Best Western są już ponad 4 200 miejsca w 100 państwach.
W Polsce sieć jest drugą co do wielkości pod względem liczby hoteli, nieustannie rozwijając oferowane gościom portfolio. Planowane są także otwarcia nowych obiektów, m. in. Best Western Hotel Mariacki w Katowicach oraz Rezydencja Gubałówka, BW Premier Collection w Zakopanem.

Best Western® Hotels & Resorts jest prywatną marką hotelarską z globalną siecią 4,100 hoteli w ponad 100 krajach na całym świecie. Hotele sieci Best Western działają pod siedmioma markami: Best Western®, Best Western Plus®, Best Western Premier®, Executive Residency by Best Western℠, Vīb®, BW Premier Collection® i GLōSM.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji