Do Chorwacji z tanią walutą? To możliwe

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wakacje rozpoczęte, zatem tysiące Polaków wybierają się w długą trasę. Jedni decydują się na odpoczynek w górach, inni jadą nad morze. Wielu z nas, decydując się na nadmorski urlop, wybiera Chorwację. To idealny kierunek dla wszystkich, którzy cenią sobie piękne krajobrazy, ciepłe morze i korzystne ceny. Zanim jednak rozpoczniemy podróż, warto zadbać o kilka elementów.

Przed wyjazdem należy zastanowić się, jak chcemy zwiedzić Chorwację.

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy wybrać się na wycieczkę z zorganizowanym biurem podróży, czy na własną rękę samochodem. Zdecydowanym faworytem większości Polaków jest samochód, który gwarantuje dużą wygodę w trakcie urlopu. W ten sposób możemy odwiedzić wiele ciekawych miejsc, np. Zadar, Split, czy Jeziora Plitwickie. W drodze z jednego miejsca do drugiego można zawsze zatrzymać się w mniejszych miejscowościach, próbując lokalnego jedzenia.

Jednak bez względu na to, jaki środek transportu wybierzemy, musimy przygotować się do podróży pod kątem finansowym. Muszą o tym pamiętać nie tylko ci, którzy sami organizują wyprawę, ale nawet turyści, którzy zdecydowali się na wakacje all inclusive. Zawsze przecież wychodzimy wieczorem na kolację, kupujemy pamiątki, czy decydujemy się na wycieczkę za dodatkową opłatą. Nie mówiąc już o podróży samochodem, gdy potrzebujemy pieniędzy na paliwo. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w odpowiednią ilość gotówki. Jak się do tego zabrać?

W Chorwacji płacimy kunami. Niestety, w polskich stacjonarnych kantorach nie zawsze mamy możliwość zakupienia tej waluty. Oczywiście, możemy zabrać ze sobą euro czy dolary, a potem walutę wymienić już w Chorwacji. Niestety, za takie rozwiązanie zazwyczaj przepłacamy. Dlaczego? Bardzo często kuny kupujemy tuż po przekroczeniu granicy, z prostej przyczyny – musimy mieć pieniądze na paliwo, drobne zakupy, opłaty za autostrady. Kursy w takich przygranicznych kantorach są niestety bardzo niekorzystne. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w kuny jeszcze w Polsce.

Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem są kantory internetowe z możliwością wysyłki pieniędzy do wybranego odbiorcy. Wymieniając pieniądze w takich serwisach jak Internetowykantor.pl możemy zakupić kuny po bardzo atrakcyjnym kursie, a następnie przelać je bezpośrednio na konto odbiorcy w Chorwacji. W ten sposób zapłacimy np. za hotel.

Decydując się na e-kantory możemy również wymienić złotówki na euro – to bardzo popularna opcja wśród polskich turystów. Gdy na koniec wakacji zostaną nam pieniądze, euro zawsze możemy wydać w innych krajach, w przeciwieństwie do kun.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za takimi serwisami jak Internetowykantor.pl jest wygoda. Pieniądze wymieniamy szybko, bez wychodzenia z domu. Co ważne, jeśli na wakacjach zabraknie nam pieniędzy, zawsze możemy dokupić walutę. Jedyne, czego potrzebujemy, to dostęp do Internetu i w prosty sposób będziemy mogli przelać pieniądze na swoje konto.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji