Druga inwestycja marki Nobu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wielkoformatowa inwestycja na wyspie Marjan o łącznej powierzchni 70 000 metrów kwadratowych obejmie hotel Nobu, 300 luksusowych rezydencji, centrum SPA i fitness, baseny oraz ekskluzywną restaurację Nobu oferującą współczesną kuchnię japońską, zapewniającą gościom wyjątkowe doznania kulinarne.

Nobu Al Marjan Island to już druga inwestycja tej marki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nowy ekskluzywny hotel wzmocni silny sektor hotelarski Ras Al Khaimah, który odnotowuje stały wzrost liczby przyjazdów turystów, zgodnie ze strategią mającą na celu pozycjonowanie emiratu jako światowej klasy kurortu turystycznego.

Abdulla Al Abdouli, dyrektor generalny firmy deweloperskiej Marjan, powiedział: „Wraz z pojawieniem się hotelu Nobu Al Marjan Island, Ras Al Khaimah dołączy do elitarnej grupy miast, która docenia japoński minimalizm, wyjątkową gościnność i światowej klasy kuchnię. Otwarcie Nobu, położonego w sercu naszej wyspy Al Marjan, wzmocni wiarygodność Ras Al Khaimah jako szybko rozwijającej się destynacji dla międzynarodowych i regionalnych inwestorów. Będziemy nadal wykorzystywać globalne partnerstwa do opracowywania autorskich projektów, które podnoszą status emiratu jako światowej klasy miejsca wypoczynku i stylu życia”.

Trevor Horwell, dyrektor generalny Nobu Hospitality, skomentował: – Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą ekspansję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a wizja wyspy Al Marjan płynnie współgra z marką Nobu, jest idealnym miejscem dla naszych gości, którzy szukają autentycznego stylu życia i nowych doświadczeń. Nie możemy się doczekać udostępnienia hotelu Nobu Al Marjan Island zarówno gościom, jak i mieszkańcom.

Uznana przez Robb Report za jedną z 25 najbardziej innowacyjnych marek luksusowych, Nobu Hospitality należy do elitarnego grona światowych marek lifestylowych. Rozwój Nobu Hospitality, oparty na usługach, wizerunku i reputacji, oferuje pełne spektrum zarządzania hotelami, restauracjami i rezydencjami dla unikalnych projektów na całym świecie. Założona przez Nobu Matsuhisę, Roberta De Niro i Meira Tepera marka Nobu rozwija się w światowych stolicach na pięciu kontynentach. Pierwszy hotel Nobu został otwarty w 2013 roku w Las Vegas i od tego czasu powstało kolejnych 31 hoteli. Obecnie hotele Nobu są otwarte w następujących lokalizacjach: Atlanta, Manila, Miami Beach, Malibu, Shoreditch (Londyn), Ibiza, Palo Alto, Marbella, Los Cabos, Barcelona, Warszawa, Chicago, Portman Square (Londyn), Santorini. W tym roku otworzą swoje podwoje hotele Nobu w: Marrakeszu, Rzymie, Toronto, Atlantic City, San Sebastián, Bangkoku,  Nowym Orleanie, Madrycie, São Paulo, Tel Awiwie, Hamburgu, Punta Cana, Orlando, Danang, Tulum, Al Khobar i Abu Dhabi.

W 2022 r. Ras Al Khaimah odnotowało najwyższą liczbę odwiedzających, przyjmując ponad 1,13 miliona gości, co oznacza 40-procentowy wzrost liczby odwiedzających z zagranicy. W miarę jak emirat rozwija się jako światowej klasy destynacja turystyczna, jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest przyciągnięcie trzech milionów odwiedzających do 2030 r.