Dubaj na …odległość

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stęskniony za wakacjami? Prezentujemy najlepsze wirtualne atrakcje Dubaju, które można odkrywać nie wychodząc z domu. Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, możesz przejść się po najciekawszych zakątkach w mieście, odwiedzić jego najbardziej atrakcyjne muzea, galerie oraz letnią rezydencji szejka.

Dzięki Dubai 360 poznawanie historii i dziedzictwa miasta nigdy nie było tak proste. Program umożliwia odwiedzającym z całego świata wirtualny spacer po Dubaju i dostęp do jego największych zabytków. Między innymi można podziwiać niesamowitą panoramę miasta z licznych tarasów widokowych.

Muzeum Dubaju, znajdujące się w najstarszym budynku w mieście, jest obowiązkowym punktem dla każdego zainteresowanego historią miasta oraz tradycyjnymi zapachami i dźwiękami Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Etihad Museum znajduje się w miejscu, w którym podjęto decyzję o założeniu ZEA. Muzeum prezentuje kluczowe elementy historii, pozwalające odwiedzającym odkryć miasto sprzed zawarcia traktatu o zjednoczeniu siedmiu emiratów. Wyjątkowym zabytkiem jest Umm Al Sheif Majlis ‒ letnia rezydencja nieżyjącego już szejka Raszida ibn Sa’ida Al Maktuma. Dwupiętrowy budynek, położony w zacisznej okolicy, służył jako idealne schronienie od zgiełku miasta. To w nim szejk i jego doradcy (Majlis) podejmowali najważniejsze dla kraju decyzje.

Spacerując wąskimi uliczkami historycznej dzielnicy Al Fahidi poznasz tradycyjny styl życia, historię i dziedzictwo kulturowe Dubaju. Wirtualny spacer po tej dzielnicy zabierze Cię w przeszłość oraz ukaże współczesne kulturowe życie miasta: Al. Fahidi jest miejscem wielu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, swoją siedzibę mają tutaj galerie sztuki oraz specjalistyczne muzea.

Tegoroczna edycja uwielbianego na całym świecie festiwalu Art Dubai została przeniesiona do przestrzeni cyfrowej. Online będzie można wziąć udział w Global Art Forum (Międzynarodowe Forum Sztuki), które zgromadzi najlepszych współczesnych artystów i ekspertów. Goście będą mogli uczestniczyć w tematycznych spotkaniach oraz oglądać ponad 500 dzieł sztuki zaprezentowanych w internetowym katalogu.

Słynna dzielnica kulturalna Alserkal Avenue także prezentuje się online, udostępniając swoje wystawy i zasoby artystyczne na 360° platformie cyfrowej.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji