Dużo nowych lotów Wizz Air na Cypr

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wizz Air uruchomiła loty na Cypr z 5 polskich miast. Połączenia do Larnaki w wakacyjnej ofercie Wizz Air z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Bilety można zarezerwować już teraz na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Cypr, zwany wyspą miłości, to doskonały pomysł na wakacje niemal o każdej porze roku. Panuje tu klimat śródziemnomorski, z długim latem, aż od połowy maja do połowy października i łagodną zimą. Wyspa przyciąga gościnnością, niezapomnianymi krajobrazami, naturalną pełną smaku kuchnią, kontrastem kobaltowej wody i białego piasku, a także archeologicznymi ruinami. Ustronne zatoki, tętniące życiem kurorty, piaszczyste plaże, rozległe wybrzeże i góry Trodos to tylko niektóre z cypryjskich atrakcji.

Od 17.06.2021 Polska znajduje się w kategorii GREEN: przy przylocie na Cypr z państw zaliczonych do tej kategorii nie ma obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa ani odbywania kwarantanny. Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny. Materiał wideo podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć tu: tutaj.

Ponadto pasażerowie mogą korzystać z interaktywnej mapy planowania podróży, aby sprawdzić działające trasy i obowiązujące wytyczne dotyczące podróży do poszczególnych miejsc. Mapa oznaczona kolorami jest codziennie aktualizowana i przenosi użytkowników na stronę z informacjami o podróżach dla danego kraju, na której znajdują się odnośniki do witryn lokalnych władz, przydatne strony dotyczące podróży oraz wszelkie obowiązkowe formularze , które należy wypełnić przed podróżą.

Dodając WIZZ Flex do rezerwacji, pasażerowie mogą być pewni, że jeśli zmienią się okoliczności lub po prostu zechcą podróżować w innym terminie lub do innego miejsca docelowego, mogą zmienić rezerwację na dowolnie wybrany lot WIZZ.

LOTY NA CYPR Z WIZZ AIR Z POLSKI

GDAŃSK – LARNAKA
środa, niedziela
KATOWICE – LARNAKA
poniedziałek, piątek
KRAKÓW – LARNAKA
czwartek, niedziela
WARSZAWA – LARNAKA
wtorek, sobota
WROCŁAW – LARNAKA
sobota

Przydatne informacje dla osób podróżujących na Cypr:

Władze cypryjskie wprowadziły cztery kategorie państw (GREEN, ORANGE, RED i GREY), z których można podróżować na Cypr. Od dnia 17.06.2021 Polska znajduje się w kategorii GREEN: przy przylocie na Cypr z państw zaliczonych do tej kategorii nie ma obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa ani odbywania kwarantanny (szczegóły w języku angielskim). Niezależnie od kategorii kraju przylotu, na lotniskach w Larnace i Pafos są przeprowadzone bezpłatne testy na losowo wybranych grupach pasażerów.

Szczegóły dotyczące aktualnych formalności wjazdowych i ograniczeń obowiązujących na terenie Republiki Cypryjskiej dla osób podróżujących na Cypr dostępne są w języku polskim na stronach cypryjskiego Ministerstwa Turystyki oraz Ambasady Republiki Cypryjskiej w Warszawie oraz (jęz. angielski) na stronie Visit Cyprus. Szczegółowe informacje (w jęz. angielskim i greckim), dotyczące decyzji władz Republiki Cypryjskiej, publikowane są na stronie Biura Prasy i Informacji.