Emirat Ras Al Khaimah ze srebrnym certyfikatem EarthCheck

Autor tekstu: , Data publikacji:

Emirat Ras Al Khaimah otrzymał srebrny certyfikat programu EarthCheck – wiodącego, opartego o naukowe podstawy światowego programu, specjalizującego się w ocenie poziomu zrównoważonego rozwoju destynacji turystycznych. Emirat jako pierwszy w regionie Bliskiego Wschodu uzyskał tak wysoki status uznania za zrównoważony rozwój.

Proces certyfikacji opierał się na procedurze EarthCheck, obejmował skrupulatne monitorowanie, analizy porównawcze i audyty w zakresie 10 wskaźników zrównoważonego rozwoju – od zużycia energii i wody po gospodarkę odpadami, analizę śladu węglowego i zaangażowanie społeczności. Certyfikat jest tym bardziej znaczący, iż klimat regionu wymaga bardzo zdecydowanego zarządzania zużyciem energii i wody, aby spełnić rygorystyczne wymagania EarthCheck. Srebrny certyfikat dla Ras Al Khaimah został przyznany na kilka tygodni przed konferencją ONZ w sprawie zmian klimatu COP28, która odbędzie się w ZEA pod koniec listopada. Program konferencji skupi się na osiągnięciu globalnego celu redukcji emisji spalin o 43% do 2030 roku.

Dyrektor generalny Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA), Raki Phillips, powiedział, że uzyskany srebrny certyfikat EarthCheck zwiększa szansę Ras Al Khaimah na objęcie pozycji lidera zrównoważonej turystyki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i regionie do 2025 roku.
– To przełomowe osiągnięcie wzmacnia nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój” powiedział Phillips. “Dziękuję społeczności turystycznej za nieustanne wysiłki, które doprowadziły do osiągnięcia srebrnego certyfikatu EarthCheck. Potwierdza to zaangażowanie RAKTDA w zrównoważoną turystykę, a także pokrywa się z naszym ambitnym celem, jakim jest przyjęcie ponad trzech milionów odwiedzających do 2030 roku.

Założyciel i dyrektor generalny EarthCheck, Stewart Moore, powiedział, że srebrny status Ras Al Khaimah wzmocni branżę turystyczną emiratu.
– Gratuluję Ras Al Khaimah  uzyskania certyfikatu w ramach programu EarthCheck i dołączenia do grupy wiodących zrównoważonych destynacji – powiedział Moore. – Zobowiązania w zakresie zarządzania destynacją i wytyczne dotyczące zrównoważonej turystyki nie tylko zapewniają strategiczne ramy do napędzania i wspierania działań w całej społeczności i branży, ale także pozycjonują Ras Al Khaimah jako regionalnego lidera w dziedzinie zrównoważonej turystyki. Przyjęcie zasad zrównoważonego rozwoju zapewni, że wyjątkowe środowisko i bogata kultura Ras Al Khaimah będą mogły być chronione w miarę rozwoju branży turystycznej.

RAKTDA uruchomiło własny program certyfikacji dla partnerów turystycznych działających w emiracie Ras Al Khaimah oparty na zasadach EarthCheck. Obecnie w programie uczestniczy ponad 20 firm turystycznych, w tym hotele, atrakcje i biura podróży. Lokalny certyfikat „Odpowiedzialny RAK” uzyskały do tej pory następujące firmy:

Biuro Promocji i  Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAKTDA)
Hotel Ritz-Carlton Ras Al Khaimah, Al Hamra Beach
Hotel Cove Rotana Resort Ras Al Khaimah
Jais Flight, najdłuższa tyrolka na świecie
Jais Sledder, najdłuższy tor saneczkowy w regionie
1484 by Puro, najwyżej położona restauracja w ZEA
Bear Grylls Explorers Camp
RAK Leisure Administration Office
Biuro podróży SAFARAK 

Emirat współpracuje z wiodącymi deweloperami, którzy stawiają na zrównoważony rozwój. Wynikiem takiej współpracy będzie na przykład długo wyczekiwana wyspa Wynn Al Marjan, która powstanie dzięki lokalnym partnerom Marjan LLC i RAK Hospitality Holding LLC zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju i inicjatyw RAKTDA można znaleźć na stronie www.raktda.com/responsible-rak. Aby dowiedzieć się więcej o EarthCheck, odwiedź: www.earthcheck.org