Ferie w Południowym Tyrolu pod znakiem Roter Hahn

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sezon ferii zimowych w pełni. Jednak pogoda nie sprzyja miłośnikom sportów zimowych w Polsce i funduje coraz częściej temperatury powyżej zera, przy których trudno o utrzymanie dobrych warunków. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że podczas zimowego urlopu nie zabraknie śniegu albo też nie musisz sztywno planować urlopu w terminie szkolnych ferii pomyśl o wyborze Południowego Tyrolu. Tam sezon narciarski co najmniej pięć tygodni.

Planując zimowe wakacje warto poszukać miejsc, które pozwalają na połączenie zimowego wypoczynku, poznanie lokalnej kuchni i kultury, ale także tradycyjnych metod wzmacniania organizmu. W Południowym Tyrolu takim miejscem są farmy spod znaku Roter Hahn (Czerwony Kogut).
Wybierając te gospodarstwa jako bazę zimowego wypoczynku można mieć pewność, że najbliższy stok znajduje się często tuż za jej ogrodzeniem. I nawet, jeśli pogoda nie dopisuje, stoki będą dobrze przygotowane. Gospodarze pomogą nam zaplanować pobyt w najbardziej optymalny sposób. Oprócz typowych szaleństw na stokach narciarskich chętnie pokażą okolice podczas spacerów lub kuligu za dnia, często również w nocy. Taka przejażdżka saniami nocą, z pochodniami, na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich członków rodziny. Okolice zwiedzać można także podczas konnych przejażdżek.

Tam, gdzie w lecie słychać krowie dzwonki, w zimie można bezpośrednio po wyjściu z budynku rozkoszować się urokami trekkingu w rakietach śnieżnych. Mają one długą tradycję w Południowym Tyrolu. Od niepamiętnych czasów rolnicy wykorzystują szerokie „talerze” na nogach, aby bez wysiłku poruszać się do przodu. Można także wybrać się na Ski-touring, który jest pierwotną formą jazdy na nartach.

Amatorzy saneczkarstwa nie będą się również nudzili. W Południowym Tyrolu saneczkarstwo jest sportem narodowym – dla wielu już od dzieciństwa. Często już za gospodarstwem znajduje się mały stok, na którym dzieci szaleją w śniegu, zjeżdżają na dół i wchodzą pod górę i mogą budować swoje własne podjazdy. Z kolei drogi polne do pastwisk bywają przekształcane w tory saneczkowe z wieloma zakrętami.

Na farmach agroturystycznych zawsze coś się dzieje. Mnogość zwierząt, codzienne czynności gospodarcze to świetna okazja do zabawy, ale i nauki. Pomóc w tym mogą także specjalnie opracowane quizy i zabawy dla dzieci. Wystarczy o nie zapytać swojego Gospodarza.

– Farmy Roter Hahn to często wyspecjalizowane miejsca w obsłudze gości o różnych zainteresowaniach – tłumaczy Sandra Knoflach ze Związku Gospodarzy Południowego Tyrolu Roter Hahn. – W jednych świetnie będą czuć się miłośnicy kulinariów, w innych zapaleni sportowcy, a w jeszcze innych poszukujący odpoczynku i wzmocnienia organizmu. Wystarczy wybrać z bazy jedną z ponad 1700 farm, przeszukując pod kątem poszukiwanych atrakcji np. w zakresie SPA i Welness.

Możliwość wyboru spośród tak dużej ilości stoków narciarskich położonych blisko siebie oraz szerokiej bazy noclegowej sprawia, że nie traci się czasu na długie podróże i szukanie miejsc parkingowych. Położenie wielu farm Roter Hahn pozwala cieszyć się urokami zimy już po przekroczeniu progu zimowej kwatery. Spragnieni wrażeń mogą wybrać się na freeride w okolicy Sulden.
Miłośnikom biegów narciarskich region oferuje 150 świetnie przygotowanych tras, które pozwalają cieszyć się spokojem i pięknem Alp oraz świeżym powietrzem. Doskonale przygotowane trasy biegowe często prowadzą bezpośrednio obok kwater agroturystycznych. Taką wymarzoną lokalizację dla gości lubiących uprawiać narciarstwo biegowe może zaoferować 150 gospodarstw, które leżą bezpośrednio przy narciarskich trasach biegowych.

Roter Hahn to organizacja zrzeszająca ponad 1700 farm agroturystycznych położonych w Południowym Tyrolu. Zrzeszenie w Roter Hahn oznacza, że gospodarstwo agroturystyczne spełnia rygorystyczne standardy. Początkowo do Roter Hahn mogły przystąpić jedynie farmy oferujące turystom pobyty. Od 2003 r. organizacja zrzesza także farmy specjalizujące się w usługach gastronomicznych, produkcji ekologicznej żywności wysokiej jakości oraz rękodzielnictwa. Głównym celem organizacji jest promocja rolnictwa Południowego Tyrolu poprzez połączenie z turystyką a przez to zapewnienie miejscowym gospodarzom dodatkowych dochodów.
www.roterhahn.pl