Inauguracyjny rejs Celebrity Cruises w Dubaju

Autor tekstu: , Data publikacji:

294-metrowy statek wycieczkowy Celebrity Constellation zawinął po raz pierwszy do portu w Dubaju. To pierwsza wizyta Celebrity Cruises w stolicy tego emiratu.

Podczas ceremonii powitania,w której doszło do tradycyjnego spotkana przedstawicieli rządu Dubaju i kapitana statku Celebrity Constellation o nowych perspektywach współpracy mówili przedstawiciele Dubai Tourism Board.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze marka Celebrity może u nas gościć podczas inauguracyjnego rejsu po Zatoce Arabskiej. Mamy nadzieję, że Dubaj i jego oferta spotka się z zainteresowanie klientów Celebrity Cruises. To kolejna krok na drodze ku temu, by w roku 2020 do Dubaju przypłynął million turystów – zaznaczył Jamal Humaid Al Falasi, dyrektor Dubai Cruise Tourism.

Celebrity Constellation to luksusowy statek marki Celebrity Cruises, należącej do amerykańskiego potentata rejsowego Royal Caribbean. Statek waży 91 tysięcy ton, ma 294 metry długości oraz oferuje szczególne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Statek wypłynie w dwa rejsy po Zatoce Arabskiej, odwiedzając porty Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Oman. Kolejnym rejsem będzie trasa z ZEA do Indii oraz z powrotem.

Między 29 listopada a 16 kwietnia 2017 roku Constellation zatrzyma się w Dubaju na cztery noce, oferując swym pasażerom sześć dni na zwiedzanie stolicy emiratu. Szansę zobaczenia Dubaju będzie miało ponad 15 tysięcy gości Celebrity.

– Celebrity Cruises oferuje swoim gościom prawdziwą klasę premium. Wraz z wpłynięciem do Dubaju Constellation pokazujemy, co oznacza nasze hasło, czyli “nowoczesny luksusowy rejs”. Emiraty Arabskie i ich rozwój w ostatnich latach przekonały nas, że jest to doskonały rynek I mamy nadzieję, że Celebrity Cruises dołączy do liderów na lokoalnym rynku statków wycieczkowych – dodał Lakshmi Durai, szef Travel Matrix, która reprezentuje Celebrity Cruises na Bliskim Wschodzie.