Lufthansa na zimowe wakacje

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie Lufthansa Group – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa oraz SWISS International Air Lines – będą tej zimy jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem dla podróżujących zarówno biznesowo, jak i w celach turystycznych. Zaoferują klientom 19 838 połączeń tygodniowo na całym świecie: 255 destynacji w 101 krajach będzie dostępnych poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, w Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również dzięki wielu połączeniom bezpośrednim. Zimowy rozkład rejsów będzie obowiązywać od 30 października 2016 do 25 marca 2017 roku.

Lufthansa

Lufthansa zaoferuje 194 połączenia i około 9 668 rejsów tygodniowo. Dobre wieści czekają podróżujących do RPA – Lufthansa ponownie dodaje rejs z Frankfurtu do Kapsztadu do zimowego rozkładu. Od 2 grudnia 2016 maszyny będą startować z Frankfurtu w każdą środę, każdy piątek oraz każdą niedzielę. To całoroczne połączenie poszerza portfolio Lufthansa Group i uzupełnia sezonową usługę oferowaną poprzednio z Monachium i Zurychu we współpracy z Edelweiss. W zimie pasażerowie polecą również do San Jose w Dolinie Krzemowej, a także na Mauritius, do Malé i Cancún. Lufthansa zwiększyła też liczbę rejsów do Nairobi, Dallas i Puny w Indiach. Funchal (Madera) uzupełni europejską siatkę jednym połączeniem w tygodniu.

Lista nowych połączeń w Europie obejmuje także Tromsø (Norwegia) i Ivalo (Finlandia) z jednym połączeniem tygodniowo. Dzięki tym dwóm nowym rejsom, a także obecnym połączeniem z Monachium do Kittili (Finlandia) Lufthansa zaoferuje rejsy do trzech atrakcyjnych miejscowości na dalekiej północy Europy. Linia zwiększa również liczbę połączeń na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Od zimowego rozkładu pojawi się sześć dodatkowych rejsów w tygodniu. Nowe rejsy będą realizowane w każdy dzień z wyjątkiem soboty. Łącznie w zimowym rozkładzie pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji trzy połączenia dziennie do Frankfurtu od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, a w sobotę – dwa.

W nowym rozkładzie pojawi się całoroczne połączenie z Monachium do Marrakeszu – dwa razy w tygodniu. Nowością są rejsy do Denver i Teheranu, a połączenia do Los Angeles, Miami i Tel Awiwu zyskają dodatkowe rejsy. Debreczyn (Węgry), Odessa (Ukraina) i Porto (Portugalia) pozostaną w rozkładzie. Pasażerowie po raz pierwszy polecą z Monachium do Rzeszowa zimą.

Austrian Airlines

Linie zaoferują swoim pasażerom bogaty wybór spośród 130 miast w 56 krajach. Austriacki przewoźnik skupia się tej zimy na destynacjach turystycznych. Od 25 października boeing 767 poleci do Hawany raz w tygodniu. Ponadto do dwóch razy w tygodniu bezpośrednie rejsy wystartują z Wiednia na Malediwy i Mauritius. Linia zaoferuje dwa połączenia tygodniowo do Marrakeszu i jedno do Colombo na Sri Lance.

Brussels Airlines

Począwszy od 6 marca 2017 belgijska linia poleci z Brukseli do Mumbaju pięć razy w tygodniu. Nowy rejs do Toronto wprowadzony w ostatnim rozkładzie będzie w zimie nadal wykonywany.

Jest też dobra informacja dla osób podróżujących do Afryki. Zostanie zwiększona liczba miejsc na popularnych zimowych trasach do Bandżulu (Gambia) oraz Dakaru (Senegal). Częściej będą obsługiwane również trasy do Entebee (Uganda) oraz Kigali (Rwanda), co zdecydowanie ułatwi podróżowanie do Afryki Wschodniej.

W porównaniu z poprzednią zimą Brussels Airlines znacznie poszerzyły swój rozkład, dodając trasy z Brukseli do Porto, Neapolu, Belfastu, Norymbergi oraz Nantes. Przewoźnik zwiększa też liczbę cotygodniowych rejsów do Lizbony, Malagi, na Teneryfę, do Edynburga oraz Billund (Dania).

Eurowings

Po raz pierwszy flota Eurowings będzie latała z najnowszej bazy w Salzburgu sześć razy w tygodniu do Zurychu, trzy razy w tygodniu do Genewy, cztery razy w tygodniu do Brukseli, pięć razy w tygodniu do Paryża oraz trzy razy w tygodniu do Hamburga. Dodatkowo pojawi się siedem rejsów w tygodniu do Kolonii.

Tej zimy wiele nowych i atrakcyjnych tras będzie obsługiwanych również z Wiednia. Pasażerowie Eurowings będą mogli podróżować dwa razy w tygodniu do Malagi, na Fuerteventurę oraz do Las Palmas lub raz w tygodniu do Jerez de la Frontera (Hiszpania). Rzym oraz Piza wzbogacą siatkę połączeń do Włoch. Egipskie słońce czeka na pasażerów podróżujących z Wiednia do Marsa Alam (Egipt) dzięki jednemu rejsowi w tygodniu. Z taką samą częstotliwością odbędą się połączenia do Faro (Portugalia).

W trakcie sezonu zimowego siatka międzykontynentalna zostanie poszerzona o trasę z Kolonii do Hawany obsługiwaną raz w tygodniu. Zostanie również uruchomiona trasa w obie strony z Kolonii do Miami. Z Kolonii pasażerowie częściej polecą do Varadero (Kuba), na Phuket (Tajlandia) oraz na Mauritius. Kierunki takie jak Lanzarote, Fuerteventura i Lizbona zostaną dodane do listy obsługiwanych połączeń z Düsseldorfu.

SWISS

W nadchodzącym zimowym rozkładzie połączeń nowa flota międzykontynentalna SWISS (boeing 777-300er ) zostanie po raz pierwszy skierowana na trasy do Miami i San Francisco. Począwszy od 3 marca 2017 roku nowym sztandarowym połączeniem będzie codzienny rejs do Singapuru. Aktualnie ta trasa jest obsługiwana trzy razy w tygodniu przez boeinga 777-300er. Zimą SWISS zwiększy również częstotliwość połączeń do Hamburga, Berlina, Krakowa i Belgradu. Między 4 a 25 lutego SWISS będzie oferował także wiele nowych połączeń pomiędzy Zurychem, Sion (Szwajcaria) oraz Londynem. Tej zimy SWISS wprowadzi również większą flotę na trasy do Barcelony, Madrytu, Walencji, Portugalii oraz Rzymu i Florencji.

W nowym zimowym rozkładzie rejsów 2016/2017 SWISS oferuje 100 połączeń do 44 krajów. SWISS zaoferuje też więcej połączeń do Hiszpanii ze swoim partnerem Edelweiss.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji