Świąteczne niespodzianki Lufthansy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Największy niemiecki przewoźnik – Lufthansa - rozpoczął już świąteczny sezon lotniczy oferując pasażerom niespodzianki zarówno przed podróżą, jak i w trakcie jej trwania. 6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja, załogi Lufthansy rozdawały czekoladowe Mikołaje wszystkim pasażerom Klasy Biznes na trasach kontynentalnych.

Przed rozpoczęciem podróży, goście saloników Klasy Pierwszej Lufthansy byli witani świątecznymi dekoracjami, zarówno we Frankfurcie, jak i w Monachium. Jak co roku, specjalnym daniem byli częstowani goście saloniku Klasy Pierwszej i Terminala Klasy Pierwszej we Frankfurcie – pieczona kaczka była podawana z karmelizowaną czerwoną kapustą, pierogami ziemniaczano-żurawinowymi oraz gęsią wątróbką Figaro. Wszystkie saloniki biznesowe Lufthansy zaoferowały szeroki wybór świątecznego menu, w tym również keks, prażone migdały czy świeżo pieczone ciasteczka.
Pasażerowie wszystkich klas będą mogli poczuć świąteczny klimat w czasie podróży. Na pokładach wszystkich rejsów do 26 grudnia rozdawane będą czekoladowe pralinki. Podróżujący Klasą Pierwszą na wybranych trasach międzykontynentalnych będą mogli wybierać ze specjalnego, świątecznego menu. Kabiny w całej flocie Lufthansy będą przystrojone adwentowymi wieńcami.

Specjalny upominek został przygotowany dla najmłodszych gości Lufthansy we wszystkich klasach podróży, zaczynając od 12 grudnia. Dzieci otrzymają małe świąteczne misie o imieniu Paul i Sam, ubrane w chroniące przed zimnem płaszcze z kapturem. Dodatkowo, mali pasażerowie towarzyszący rodzicom w salonikach biznesowych otrzymają torebki, w których znajdą się kolorowanki, puzzle i inne niespodzianki.

24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia, Lufthansa uruchomi nowe, stałe połączenie z Frankfurtu do Ivalo. Legenda głosi, że to położone na północy Finlandii miasto leży bardzo blisko domu Świętego Mikołaja. Rejs LH836 będzie jednym z najdłuższych połączeń Lufthansy w Europie. Maszyna odleci z Frankfurtu w każdą niedzielę rano (9.40) i wyląduje w Ivalo o 14.10.