Lufthansa przedłuża loty repatriacyjne do 31 maja

Autor tekstu: , Data publikacji:

W związku z trwającymi krajowymi oraz międzynarodowymi ograniczeniami w podróżowaniu, Lufthansa zdecydowała o przedłużeniu rozkładu rejsów repatriacyjnych przynajmniej do 31 maja. Zostaną w nim uwzględnione również niektóre tradycyjne połączenia. Dzięki temu Lufthansa zaoferuje dostęp do niezbędnego minimum połączeń lotniczych oraz świadczenia podstawowych usług.

Od 18 maja, w ramach ograniczonego rozkładu rejsów repatriacyjnych, Lufthansa uruchomi połączenia pomiędzy Frankfurtem a Atenami (Grecja), Porto (Portugalia) oraz Goteborgiem (Szwecja). Podwojona zostanie też liczba rejsów krajowych, wykonywanych z lotniska w Monachium. Lista dostępnych kierunków jest na bieżąco aktualizowana na stronie lufthansa.com.

Lufthansa oferuje też podróżnym 15 cotygodniowych połączeń międzykontynentalnych: trzy rejsy z Frankfurtu do Newark i Chicago w USA, brazylijskiego Sao Paulo, Bangkoku w Tajlandii oraz Tokio w Japonii. Ponadto linia zwiększy z 280 do 330 liczbę cotygodniowych połączeń z portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium do najważniejszych miast w Niemczech i Europie.

Początkowo ograniczony rozkład rejsów obowiązywał do 17 maja. Od dziś uruchamiane są jednak stopniowo kolejne anulowane kierunki, a pasażerowie będą na bieżąco informowani o dotyczących ich zmianach. SWISS również oferuje trzy cotygodniowe rejsy do Newark (USA) z Zurychu oraz Genewy. Linia wykonuje także rejsy krótko- i średniodystansowe do wybranych europejskich miast w ramach znacznie ograniczonego rozkładu rejsów. Eurowings, w ramach okrojonego rozkładu, wciąż oferuje podstawowe usługi na lotniskach w Dusseldorfie, Hamburgu, Stuttgarcie oraz Kolonii, zapewniając pasażerom połączenia wewnętrzne oraz rejsy do wybranych europejskich miast.

Austrian Airlines ponownie przedłuża zawieszenie regularnych operacji lotniczych – o kolejne dwa tygodnie, od 18 do 31 maja.Operacje Brussels Airlines również nie zostaną wznowione przed 31 maja.

Pasażerowie, których połączenia zostały odwołane oraz ci, którzy nie mogli odbyć podróży, mają możliwość zmiany terminu podróży na dowolną datę przed 30 kwietnia 2021 roku, lub jej kierunku – przed 31 sierpnia 2020. Jeśli zdecydują się na rejs przed 31 grudnia 2020 r., otrzymają 50 Euro zniżki na nowy bilet w formie vouchera dostępnego na stronie internetowej przewoźnika.