Koniec lockdownu dla zaszczepionych w Austrii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pozytywna informacja z Austrii. W niedzielę zniesiony zostanie jeden z najbardziej rygorystycznych lockdownów w Europie. O zmianach poinformował nowy kanclerz Austrii Karl Nehammer.

Decyzja austriackiego rządu to doskonała wiadomość dla austriackiej branży turystycznej – szczególnie alpejskich kurortów, które zostały w zeszłym sezonie nadzwyczaj mocno poturbowane i obecnego oczekują jak kania dżżu.

Przypomnijmy, że Austria wprowadziła pełny lockdown 22 listopada dla wszystkich obywateli. Początkowo obowiązywał przez 10 dni, ale został przedłużony o kolejne 10 dni, a zatem dobiegnie końca 12 grudnia. Obowiązuje wszystkich, także zaszczepionych.

Po zmianie obecnego prawa będzie znów obowiązywać zasada 2G, czyli że z miarę normalnego życia – korzystać z restauracji, hoteli etc. – będą mogli korzystać zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki lub ozdrowieńcy. Niezaszczepionych nadal będzie obowiązywał lockdown – będą mogą opuszczać miejsce zamieszkania tylko w celu zakupienia niezbędnych artykułów. Dozwolone będą też wizyty lekarskie, wyjście na szczepienie i aktywność fizyczna.