Wizz Air z nową bazą we Lwowie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wizz Air otwiera nową bazę na Ukrainie. Od 1 lipca 2020 roku będzie ona drugą i najnowszą bazą WIZZ na Ukrainie.

W bazie na międzynarodowym lotnisku im. Daniela Halickiego zostanie umieszczony 1 samolot typu Airbus A320. Wizz Air uruchomi 7 nowych połączeń: z Lwowa do Billund w Danii, Tallina w Estonii, Lizbony w Portugalii, Hamburga w Niemczech i Szczecina w Polsce, a także z Charkowa do Tallina i Berlina. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ.

Oferując połączenia z Lwowa i Charkowa, Wizz Air – jak twierdzi linia – zapewnia pasażerom z Ukrainy nowe możliwości podróżowania do pięciu różnych krajów. To kolejny etap rozwoju oferty podróży dla Ukraińców, a także wsparcie ekonomii i lokalnego rynku pracy w branży lotniczej i turystycznej.

Bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi zawsze było priorytetem Wizz Air. Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz utrzymać czystość w samolocie. Nowe zasady są łatwe do przestrzegania i zapewniają możliwie najlepsze warunki sanitarne.

Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości rezerwacji online, włącznie z odprawą online, korzystania z punktów samodzielnego oddania bagażu (self bag drop), a także wyboru płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce, ponieważ noszenie masek na pokładzie jest obowiązkowe dla załogi oraz pasażerów.

Samolot jest czyszczony kilka razy dziennie, a w nocy poddawany dezynfekcji. Załoga będzie rozdawać pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład, a także obserwować odległość między miejscami zajmowanymi przez pasażerów podczas lotów, gdy współczynnik obłożenia na to pozwoli. Wizz Air uruchamia również specjalną kampanię informacyjną w kontekście COVID-19, aby dostarczyć pasażerom praktycznych wskazówek na temat bezpieczeństwa podróży.