Jak dojechać do pracy do Belgii. Samolot czy bus?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Belgia to atrakcyjny kierunek dla Polaków, którzy szukają zatrudnienia za granicą? Kiedy znajdziesz pracę w tym kraju, prędzej czy później staniesz przed zagwozdką nad wyborem środka transportu. W niniejszym artykule rozwiewamy wątpliwości, czy wygodniej będzie lecieć samolotem, czy może lepiej zarezerwować bilet na bus Belgii.

Szybka podróż samolotem do Belgii – czy rzeczywiście jest najlepszym wyborem?

Podróż samolotem z Polski do Belgii trwa nieco ponad dwie godziny, dlatego wydawałoby się, że to najlepszy możliwy wybór podróży do tego kraju. Jednak kiedy weźmiemy pod uwagę dodatkowo inne okoliczności, okaże się na tym korzyści w zasadzie się kończą.

Zacznijmy od konieczności dojazdu na lotnisko i z lotniska do miejsca zamieszkania w Belgii. Porty lotnicze najczęściej usytuowane są na obrzeżach większych miast, dlatego pozornie krótka podróż samolotem może się znacząco wydłużyć, a ponadto wygenerować dodatkowe koszty – taksówki potrafią słono kosztować, a dojazd miejskimi autobusami z dużym bagażem na pewno nie jest komfortowy.

Skoro już przy bagażu jesteśmy…

… to musimy wspomnieć o tym, że wyjeżdżając do pracy do Belgii na co najmniej kilka miesięcy, każdy będzie miał ze sobą większy bagaż. Przewiezienie go samolotem będzie generowało dodatkowe opłaty do ceny biletu.

Czy samolot do Belgii jest tani?

Ceny biletów lotniczych w tanich liniach lub ofertach last minute potrafią być naprawdę niskie, jednakże podróż do pracy nie zawsze da się zaplanować na ostatnią chwilę. Dlatego nigdy nie można mieć pewności, że trafi się na atrakcyjną ofertę.

Niewygodne rozkłady lotów

Decydując się na samolot, musisz dostosować się do rozkładów lotów, które mogą nie korelować z Twoimi terminami, np. rozpoczęciem pracy czy początkiem zakwaterowania.

Busy do Belgii – wygoda większa niż mogłoby się wydawać

Przewoźnicy wyszli naprzeciw najbardziej wymagającym oczekiwaniom pasażerów i zagwarantowali podróżującym busy bo Belgii, które rozwiązują wszystkie problemy, jakie napotyka się przy wyborze innych środków transportu.

  • Docelowa podróż – przewoźnicy oferują dzisiaj podróże w trybie door to door, czyli spod drzwi do drzwi. Wystarczy w formularzu rezerwacji biletu wskazać adres początkowy i docelowe miejsce podróży, a kierowca busa zabierze Cię spod drzwi własnego domu i zawiezie pod wskazany adres. W ten sposób unikasz niewygodnych przesiadek i dojazdów na dworce lub lotniska.
  • Codzienne kursy – coraz więcej firm przewozowych oferuje codzienne kursy busami po Europie. W ten sposób możesz dokładnie zaplanować swoją podróż i wybrać odpowiadające Ci terminy wyjazdu do Belgii i powrotu do Polski. Bez konieczności dostosowywania się do rozkładów jazdy czy lotów.
  • Floty nowoczesnych pojazdów – podróż busem to dzisiaj wysoki komfort. Wsiadasz do nowoczesnego pojazdu z klimatyzacją, ogrzewaniem, siecią Wi-Fi, pojemnym lukiem bagażowym czy wygodnymi rozkładanymi fotelami.

Gdzie znaleźć wygodny bus do Belgii?

Wszystkie wyżej wymienione korzyści oferuje przewoźnik https://www.poeuropie.pl/. Jeśli planujesz wyjazd do Belgii, odwiedź stronę tej firmy i jedź bez przesiadek i w dowolnym terminie.