Jak przetrwać w… Bangkoku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stolica Tajlandii to specyficzne miasto, które zadziwia swą kulturą oraz licznymi kontrastami. Jak przetrwać w tym niezwykłym ośrodku miejskim? Z jakich rozwiązań mogą skorzystać goście z Europy, którzy odwiedzają to miasto w celach służbowych lub turystycznych? 

Jak dotrzeć do Bangkoku?

Ci, którzy odwiedzają tajską stolicę w celach turystycznych, mogą skorzystać z najprostszego rozwiązania. Jest nim wyjazd zorganizowany, którego wielkim walorem jest to, iż wszelkie kwestie związane z podróżą, wyżywieniem oraz rezerwacją noclegów spadają na barki organizatora. Wbrew pozorom taki wyjazd turystyczny nie musi wiązać się z wielkimi kosztami, tym bardziej, że biura podróży takie jak Rainbow Tours chętnie organizują wyjazdy last minute do Tajlandii. Ci, którzy muszą wybrać się tu indywidualnie ze względów zawodowych, mogą skorzystać ze wsparcia wyszukiwarek połączeń lotniczych oraz promocyjnych ofert, którymi kuszą liczni przewoźnicy. Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi jest jednym z największych lotnisk na świecie, zatem z dotarciem do tajskiej stolicy nikt nie powinien mieć większych problemów. Polscy turyści z pewnością docenią możliwość skorzystania z bezpośrednich połączeń, dzięki czemu z Warszawy do Bangkoku można się dostać bez uciążliwych przesiadek.

Hotelowe ABC – z jakich rozwiązań można skorzystać?

Miejsce w hotelu warto z zarezerwować wyprzedzeniem, np. przez internet, dzięki czemu można spokojnie wybrać miejsce w takim obiekcie, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Na bazę noclegową w tajskiej stolicy nie można narzekać. Oszczędni, a jednocześnie dość wymagający turyści, mogą postawić na Feung Nakorn Balcony Rooms Bangkok – trzygwiazdkowy obiekt ceniony za niskie ceny oraz położenie w pobliżu najważniejszych atrakcji miasta. Baiyoke Sky Hotel to z kolei wyższe ceny, ale i wyższy poziom usług. Ten czterogwiazdkowy obiekt przyciąga przede wszystkim swą formą. Mieści się on w najwyższym wieżowcu na terenie Tajlandii, zatem z jego apartamentów można podziwiać Bangkok z wyjątkowej perspektywy.

Pogoda w Bangkoku – na co trzeba się przygotować?

Aby możliwie jak najlepiej przygotować się do wizyty w Bangkoku, trzeba w porę zadbać i o swą garderobę. Wygodne, dostosowane do warunków pogodowych stroje są podstawą i dla zwiedzających, i dla tych, którzy odwiedzają Bangkok w celach służbowych. Jaka zatem pogoda panuje w tym mieście? Tajską stolicę można śmiało zaliczyć do grona najcieplejszych miast na świecie. Przez cały rok utrzymują się tu temperatury pomiędzy 25-30 stopni, choć w najcieplejszym kwietniu normą są 35-stopniowe upały. Panuje tu klimat tropikalny, a sporym problemem okazuje się pora deszczowa trwająca od maja do października. Na deszcze w szczególności muszą się przygotować ci, którzy będą gościć w Bangkoku we wrześniu oraz październiku. Kto nie lubi moknąć, ten powinien odwiedzić Bangkok w styczniu – dość suchym miesiącu.

Gwarny, pełen atrakcji Bangkok, jest miastem doskonale przygotowanym do obsługi turystów. W tajskiej stolicy można czuć się bezpiecznie, można też korzystać z licznych udogodnień. Zaplanowanie podróży do tego miasta wcale nie jest trudnym zadaniem, a dzięki pomocy biur podróży, przewoźników oraz hotelarzy, każdy znajdzie tu dla siebie miejsce.