KLM zapowiada nową Klasę Biznes w B-777

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Linie Lotnicze KLM właśnie ogłosiły, że niebawem w ich flocie Boeingów B777 pojawią się zupełnie nowe kabiny Klasy Biznes (WBC), z których będzie można korzystać podczas lotów międzykontynentalnych. W samolotach zostaną zainstalowane znacznie szersze fotele, które teraz będą wyposażone w przesuwne drzwi, zapewniając pasażerom więcej prywatności. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu foteli w kabinie, wszyscy pasażerowie World Business Class zyskają bezpośredni dostęp do przejścia, co oznacza swobodne poruszanie się po samolocie, bez zakłócania spokoju współpasażerów.

Ponadto, dzięki licznym usprawnieniom, fotel i jego wyposażenie będzie o 10-15 procent lżejszy od innych modeli foteli w tym segmencie rynku, co ma pomóc KLM realizować cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. W nowe kabiny Klasy Biznes zostanie wyposażona cała flota Boeingów 777-300 i 200 należąca do holenderskiej linii. Dodatkowo w tych samolotach przewoźnik zainstaluje swoje nowe kabiny Premium Comfort. Pełna modernizacja zostanie zakończona w ciągu nadchodzącego roku.

Nowe fotele do World Business Class (WBC), czyli Klasy Biznes w KLM na rejsach dalekiego zasięgu, zostały zaprojektowane w oparciu o wyniki szeroko zakrojonych badań wśród klientów linii. Każde siedzenie ma teraz zaoferować więcej miejsca i komfortu, a ponadto:

  • Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu foteli w kabinie, wszyscy pasażerowie World Business Class zyskają bezpośredni dostęp do przejścia, co oznacza swobodne poruszanie się po samolocie, bez zakłócania spokoju współpasażerów.
  • Lekkie przesuwne drzwi przy każdym fotelu zapewnią więcej prywatności podczas pracy, odpoczynku i snu.
  • Fotel zyskał nowe funkcje i spersonalizowane, wygodne opcje regulacji, w tym możliwość dopasowania podparcia dolnej części pleców i ustawienie relaksacyjne z subtelną funkcją masażu.
  • Fotel rozkłada się do poziomu idealnie płaskiego łóżka o długości 198 cm.
  • Przy fotelu zainstalowano liczne gniazdka, które teraz są łatwo dostępne i dobrze widoczne, a dodatkowo pasażerowie mają możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń.
  • Każdy z podróżnych ma do dyspozycji zamykany schowek z wbudowanym lustrem.
  • Fotel posiada specjalny uchwyt na butelkę, dzięki czemu można ją pozostawić bezpiecznie na stoliku, nawet podczas turbulencji.

Pozostałe usługi dla pasażerów Klasy Biznes podróżujących na lotach KLM dalekiego zasięgu, w tym koncepcja cateringu i Sky Priority, pozostają niezmienione.

– Na podstawie szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych wśród klientów, jak też analizy produktu u konkurencji zdecydowaliśmy udoskonalić nasze fotele w World Business Class, aby zapewnić klientom większą prywatność i wygodę podczas lotu. Nowe fotele są lepsze pod względem wzornictwa, technologii i licznych funkcji związanych z komfortem, jak też ze zrównoważonym rozwojem. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowoczesne produkty, zgodnie z preferencjami naszych klientów na całym świecie – powiedział. Boet Kreiken, Wiceprezes Wykonawczy ds. Doświadczenia Klienta w KLM.

Do nowej kabiny World Business Class w Boeingach 777, KLM wybrał fotele JAMCO Venture, które zostaną rozmieszczone w konfiguracji 1-2-1, zapewniając wszystkim pasażerom bezpośredni dostęp do przejścia. Fotele JAMCO Venture są już dostępne we flocie KLM, w Klasie Biznes samolotów typu Boeing 787. Po przeprowadzeniu badań wśród swoich klientów, KLM nawiązał współpracę z producentem w celu dalszego udoskonalenia fotela. Projekt w całości autorstwa firmy JAMCO został poddany adaptacjom we współpracy z KLM, nie tylko pod kątem komfortu, ale też wagi. Teraz każdy indywidualny moduł wraz z fotelem jest lżejszy niż poprzednia wersja, bez uszczerbku na jakości i wygodzie użytkowania.

W najnowsze fotele w Klasie Biznes KLM wyposaży całą swoją flotę Boeingów B777-300 i B777-200.  Dodatkowo w tych samolotach przewoźnik zainstaluje kabiny swojego  nowego produktu pokładowego – Premium Comfort. Pełna modernizacja zostanie zakończona w ciągu nadchodzącego roku.