Korea Południowa na wyciągnięcie ręki

Korea Południowa to kraj, który można zwiedzać przez cały rok, podziwiając jego wyjątkowe atrakcje. Przykuwające uwagę wycieczki coraz częściej pojawiają się w ofertach biur podróży. Wśród nich znajdują się luksusowe wyjazdy szyte na miarę, ale również podróże dla studentów śladami gwiazd muzyki K-pop.

Korea Południowa przestaje być odległym i niedostępnym kierunkiem dla wielu podróżujących. Nowe i bogate oferty biur podróży oraz przewóz pasażerów, który umożliwia PLL LOT sprawiły, że stała się dla wielu realnym planem na wakacyjne wyjazdy.

Oferty na 2022

Rosnąca popularność tego kierunku w Polsce zachęca zarówno dużych i znanych, jak i tych mniejszych touroperatorów do włączenia go w oferty wyjazdowe. Biura prześcigają się w swoich propozycjach, przedstawiając różnego rodzaju opcje dla fanów muzyki K-pop, luksusowych wyjazdów szytych na miarę lub dla fanów koreańskiej popkultury. Wyjątkowa kultura, fascynujące historie, wyspecjalizowani przewodnicy i wycieczki do niezapomnianych miejsc przekonują do tego, że każdy choć raz w życiu powinien udać się i zobaczyć ten kraj.

Program Opal Travel uatrakcyjniony został o możliwość zapoznania się z tradycjami buddyjskimi, czy też tajnikami medytacji Zen Chamseon. W czasie trwania wycieczki zwiedzający mogą odkrywać miejsca, gdzie gromadzą się lokalni szamani.

Natomiast Korea Południowa w luksusowym wydaniu jest możliwa dzięki wycieczce oferowanej przez biuro Travel Stories. Wyselekcjonowane hotele, spotkania z artystami, prywatne lekcje kuchni koreańskiej i lot helikopterem są tylko częścią oferty, którą klienci mogą dowolnie spersonalizować i dostosować do swoich preferencji.

Przeglądając oferty, warto również zwrócić uwagę na wycieczki objazdowe. Biuro Ecco Holiday organizuje ekonomiczne wyjazdy, ale za to z bardzo intensywnym programem. Siedmiodniowa oferta idealnie sprawdzi się na pierwszą wizytę w tym kraju.

Bogaty i ciekawy program z wyjątkowymi atrakcjami, które ciężko znaleźć u konkurencji, prezentuje Logos Tour. Wycieczka po herbacianym królestwie Boseong, regionie słynącym z uprawy herbaty, na długo zapadnie w pamięci turystów.

Rosnąca popularność tego kierunku sprawia, że już dziś można znaleźć wyjazd odpowiadający swoim potrzebom. Pod względem kosztów też pojawia się sporo opcji do wyboru, od niskobudżetowych wycieczek, aż po luksusowe, najdroższe wyjazdy.

Popularność Korei Południowej

Korea Południowa stale zyskuje na popularności. Szacuje się, że w najbliższych latach będzie ona dalej rosła. Z pewnością przyczynia się do tego koreańska popkultura, ale też inwestycje koreańskich firm w Polsce. Chcąc wesprzeć promocję lokalnej kultury i tradycji zachęcają one swoich kontrahentów i klientów do wizyty w swoim kraju.

Kultura masowa stała się ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego w tym kraju. Do koreańskiej kultury popularnej zalicza się muzyka, kino i seriale, gry komputerowe, moda kuchnia oraz literatura. Wszystko to połączone jest wspólnym mianownikiem – hallyu, czyli koreańską falą, która zalewa świat. Zjawisko, to opisywane jest jako wzrost globalnej popularności kulturą Korei Południowej, zauważane jest od 1990 roku. Okazało się, że jest to też dobrze zaplanowane narzędzie promocyjne, które stało się wizytówką kraju i jednocześnie zaczęło przynosić duże zyski.

Na zainteresowaniu Koreą i jej kulturą zyskuje turystyka, co widać chociażby na polskim rynku, gdzie wzrasta liczba coraz bardziej wyszukanych ofert, a wśród nich m.in.: wycieczki śladami gwiazd K-popu, bohaterów popularnych młodzieżowych dram i seriali, np. Squid Game.