LOT leci do Baku, stolicy Azerbejdżanu

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenia z Warszawy. Na pokładach samolotów narodowego przewoźnika polecimy do największego miasta na Kaukazie – Baku. Połączenie ma szczególną wartość biznesową, gdyż Azerbejdżan jest od lat istotnym partnerem gospodarczym Polski.

W letniej siatce połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT znajdziemy wiele nowości, a wśród nich stolicę Azerbejdżanu. Pierwszy Boeing 737 do Baku startuje w piątek 27 maja o godz. 23.00. Z Lotniska Chopina do Portu Lotniczego Baku im. Heydara Aliyeva dolecimy w 4 godziny.

– W tym roku świętujemy 30-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Azerbejdżanem. Z tym większą radością ogłaszam otwarcie połączenia do Baku. Głęboko wierzę, że bezpośredni lot przyczyni się do dalszej promocji polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie i umacniania relacji między dwoma krajami. Z kolei spuścizna polskich architektów w Azerbejdżanie, w postaci przepięknych zabytków, zachwyci turystów z Polski. Zapraszamy na pokład! – powiedział Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, Rafał Milczarski.

Do stolicy Azerbejdżanu narodowy przewoźnik poleci po raz pierwszy. Połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Lot będzie wykonywany we wtorki, środy, piątki i soboty. Podczas czterogodzinnego lotu Pasażerowie lecący w klasie biznes będą mogli skosztować posiłków z kuchni z całego świata. Na podróżujących rejsem inauguracyjnym czeka słodka niespodzianka z azerbejdżańskim motywem.

Położone nad Morzem Kaspijskim Baku nazywane jest miastem kontrastów. W jego krajobrazie przebijają się futurystyczne wieżowce, które sąsiadują z tradycyjną zabudową. Bakijskie stare miasto zaskakuje medinami znanymi z Maroka, a także kameralnymi uliczkami, przypominającymi te w Stambule. Natomiast elementem wpisanym na stałe w audiopejzaż miasta jest silny wiatr. Nawet nazwa azerbejdżańskiej stolicy pochodzi od perskiego słowa Badkube, oznaczającego „uderzenie wiatru.” Oddalając się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Baku, wyjdziemy na spotkanie innemu żywiołowi. Wzgórze Yanar Dağ słynie z wiecznie płonącego ognia. A wszystko dzięki pokaźnym złożom ropy naftowej i gazu ziemnego, ukrytym we wnętrzu praktycznie całego Półwyspu Apszerońskiego.

Baku jest zatem nie tylko fascynującym miastem, kryjącym perły architektury, ale też świetną bazą wypadową do miejsc, w których to natura gra pierwsze skrzypce.

Bilety na lot z Warszawy do Baku są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.