Nowa tożsamość marki Incentives & Meetings Malta

Incentives and Meetings to nowa marka wprowadzona na rynek w tym miesiącu, będąca częścią Visit Malta. Jej głównym celem jest rozwój działań biznesowych MICE. Badania przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat na międzynarodowym rynku dowiodły, że Visit Malta jest marką o silnej pozycji, dzięki czemu istniejące do tej pory Conventions Malta zostało przemianowane na Visit Malta Incentives and Meetings. Rebranding jest częścią strategii, której celem jest stworzenie w przyszłości jednej wspólnej marki.

W wyniku szeroko zakrojonych badań opracowano nową kreatywną kampanię, która będzie odzwierciedlać cele i unikalne punkty sprzedaży produktów MICE na Wyspach Maltańskich.

Nowe kreacje zostały zaprojektowane przez globalną agencję OLIVER Ireland, co zaowocowało stworzeniem obszernej i zróżnicowanej galerii zdjęć oraz materiałów wideo, odzwierciedlającej podstawowe oferty i wartości, jakie Malta oferuje biznesowi MICE. Nowe zdjęcia zostały wykonane w marcu podczas 11-dniowej sesji zdjęciowej na Wyspach.

Hasła reklamowe, takie jak Corporate Culture Like No Other, The Meeting Point of the Mediterranean, Fresh Air, Clean Thinking oraz A Break from Convention, w połączeniu z linią MTA #moretoexplore i niesamowitymi żywymi zdjęciami, tworzą przekonującą kampanię marketingową wprowadzającą na rynek markę Visit Malta Incentives and Meetings.

Każde hasło odzwierciedla powody, dla których firmy wybierają Maltę jako miejsce organizacji spotkań biznesowych i imprez motywacyjnych. Główne z nich to: 300 słonecznych dni w roku, europejska śródziemnomorska destynacja, doskonałe połączenia komunikacyjne, profesjonalne firmy DMC i ich dostawcy, zróżnicowane programy wyjazdów, atrakcyjne obiekty konferencyjne oraz wspaniałe miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Christophe Berger, Dyrektor Visit Malta Incentives and Meetings, mówiąc o nowej identyfikacji wizualnej, powiedział:
– Poświęciliśmy sporo czasu na badania nad pozycjonowaniem naszej marki i jesteśmy przekonani, że dostosowanie się do marki Visit Malta i jej spójnych wartości było najrozsądniejszym posunięciem. Malta prezentuje atrakcyjną ofertę dla rynku MICE, a my mamy nadzieję na dalszą aktywną promocję kraju na rynku międzynarodowym.

Obłożenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Malta wynosi obecnie 85% tego, co było w 2019 roku (z tendencją wzrostową). Wyspy zostały właśnie włączone do programu Forbes Star Award. Oferta gastronomiczna Malty rozwija się w szybkim tempie i obecnie może pochwalić się pięcioma restauracjami z gwiazdkami Michelin. Jesteśmy podekscytowani perspektywami na przyszłość, szczególnie tym, że w najbliższych miesiącach prestiżowe instytucje będą organizować na naszych Wwyspach ważne spotkania i konferencje”.

„Segment Incentives and Meetings jest bardzo ważnym elementem maltańskiej branży turystycznej. Jest znany z tego, że generuje ponadprzeciętne dochody oraz wpływa istotnie na wzrost ruchu turystycznego na Wyspach Maltańskich. Co więcej, segment ten jest odpowiedzialny za znaczny ruch turystyczny w sezonach przejściowych, co jest zgodne ze strategią poprawy sezonowości turystyki i bardziej zrównoważonego rozwoju branży. Incentives and Meetings idealnie wypełniają tą niszę, podążając za dalszym długoterminowym i zrównoważonym rozwojem” podkreślił Clayton Bartolo, Minister Turystyki.

Visit Malta Incentives and Meetings weźmie udział w targach IMEX we Frankfurcie (31 maja – 2 czerwca), IBTM w Barcelonie (29 listopada – 1 grudnia), IMEX America (11- 13 października) oraz Meetings Show w Londynie (29 – 30 czerwca). Planowana jest również organizacja wyjazdów studyjnych i innych dużych wydarzeń promujących Maltę w nadchodzącym roku.