Medytacja na pokładzie Air France

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Air France zachęcają do niekonwencjonalnej formy wykorzystania wolnego czasu, którego pasażerowie długich lotów międzykontynentalnych mają aż nadto. We współpracy z Mind app linia uruchomiła specjalny program do medytacji, który jest dostępny w ramach systemu rozrywki pokładowej.

Pasażerowie mają do wyboru 12 sesji medytacyjnych. Każdy z dostępnych na pokładach Air France programów medytacyjnych składa się z nagrania audio i wideo, które wyjaśniają, na czym polega koncepcja uważności i jak dzięki ćwiczeniom medytacyjnym osiągnąć poczucie harmonii.

Sześć sesji medytacyjnych dla dorosłych pochodzi z bestsellerowego poradnika autorstwa Christophe’a André pt. „Medytacja dzień po dniu” i obejmuje między innymi sesje: „Podróż umysłu” i „Osiąganie wewnętrznego spokoju”.

Sesje medytacyjne możemy uruchomić, wybierając sekcję „medytacja” na ekranie dotykowym, umieszczonym przy każdym fotelu podczas lotów dalekiego zasięgu.

Air France we współpracy z Mind polecają też aplikację mobilną (Mind app), która zapewnia ćwiczenia do stosowania nie tylko podczas lotu, lecz także na co dzień. Jest to 200 sesji medytacyjnych, opracowanych przez światowych ekspertów w tej dziedzinie na potrzeby różnych sytuacji życia codziennego. Aplikację można pobrać
z iTunes lub GooglePlay.