Meetings & Incentives na Malcie. 10 argumentów „ZA”

Dostępne i oferujące wiele różnorodności Wyspy Maltańskie odnotowały w ostatnich latach wzrost liczby odwiedzających z branży MICE. Istnieje wiele powodów, dla których warto organizować imprezy na Wyspach Maltańskich, ale skupimy się na pierwszej 10-tce.

1. Dostęp do organizatorów MICE

Oficjalne biuro M.I.C.E i Convention Bureau na Malcie, Gozo i Comino.

2. Krótkie loty z głównych miast europejskich

Wyspy Maltańskie są obsługiwane przez rozległą sieć międzynarodowych połączeń lotniczych, a czas lotu z głównych europejskich lotnisk nie przekracza trzech godzin.

3. Łatwość komunikacji

Angielski jest jednym z oficjalnych języków Malty, obok maltańskiego, który jest językiem narodowym. Język maltański wywodzi się głównie z Siculo-arabic, odmiany arabskiego, która rozwinęła się na Sycylii. Około połowa słownictwa pochodzi od słów włoskich i sycylijskich. Również angielskie słowa stanowią niewielki procent słownictwa maltańskiego z innymi wpływami narodowymi, takimi jak francuski i hiszpański. Wielu lokalnych dostawców DMC dysponuje również personelem, który mówi w innych językach europejskich i nie tylko.

4. Doskonała infrastruktura

Malta posiada ponad 3500 pokoi w 17 pięciogwiazdkowych hotelach, od międzynarodowych sieci po obiekty butikowe. Większość z nich znajduje się w niewielkiej odległości od siebie i może z łatwością pomieścić dużą grupę w kilku obiektach. Ponadto istnieje ponad 40 hoteli czterogwiazdkowych, zapewniających dodatkowe 14 000 miejsc noclegowych.

Malta posiada wiele centrów konferencyjnych, które gościły wiele międzynarodowych wydarzeń. Wszystkie oferują najnowocześniejszą technologię i mogą pomieścić od około 2000 do ponad 5000 delegatów. Ponadto wszystkie hotele pięciogwiazdkowe i kilka czterogwiazdkowych posiada własne zaplecze konferencyjne oraz dedykowane zespoły MICE.

Niepowtarzalny krajobraz wyspy i bogate dziedzictwo stanowią wspaniałe tło dla niezapomnianych wydarzeń, czy to kolacji na świeżym powietrzu na wiejskim placu, czy bankietu na pływającej barce w Grand Harbour, czy też uroczystego przyjęcia w barokowym Palazzo.

5. Krótkie czasy transferu

Niewielki rozmiar wyspy działa na korzyść organizatorów, ponieważ czasy transferów są ograniczone do minimum (zwykle 25 minut), co pozwala na bardziej jakościowy czas programu.
Z lotniska do Valletty: 5 km
Z lotniska do Gozo: 30 km

6. Umiarkowany klimat śródziemnomorski

Z prawie 300 słonecznymi dniami w roku i łagodnymi temperaturami jesienią i zimą, Malta oferuje wiele możliwości przez cały rok.

7. Świadczenie usług

Malta posiada różnych profesjonalnych DMC, którzy pracują, aby zaspokoić potrzeby organizatorów spotkań i/lub imprez. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu innowacyjnych i często nagradzanych programów, DMC i inni dostawcy usług pomocniczych mają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie dzięki długoletniemu przemysłowi turystycznemu na wyspie.

8. Dobry stosunek jakości do czasu i pieniędzy

Wyspy Maltańskie są cenowo bardzo konkurencyjne w porównaniu do swoich europejskich sąsiadów. Miejsce to stało się obecnie preferowanym miejscem docelowym w Europie i opcją na wyspę śródziemnomorską dla konferencji, wydarzeń i imprez motywacyjnych każdej wielkości.

9. Członek UE

Jako członek Unii Europejskiej i sygnatariusz układu z Schengen Wyspy Maltańskie posiadają sprawną i wygodną kontrolę graniczną na lotniskach. Jednostką waluty jest euro.

10. Słynna gościnność Malty

Udoskonalona przez wieki sztuka goszczenia różnych cywilizacji sprawiła, że Malta stała się preferowanym miejscem na konferencje, imprezy i zachęty, zapewniając ciepłe powitanie i oferując renomowaną gościnność.