Najlepsze narciarki na świecie w Jasnej pod Chopokiem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tego możemy naszym braciom Słowakom pozazdrościć – już sobotę i niedzielę 5 – 6 marca na stokach w Jasnej po Chopokiem dobędzie się kolejna edycja Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim Kobiet. To okazja, by zobaczyć najlepsze obecnie na świecie zawodniczki na żywo.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) po długich 32 latach przydzieliła organizację Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim ośrodkowi Jasna w Niskich Tatrach. Słowacki Związek Narciarski powierzył organizację zawodów firmie Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR), która jest administratorem ośrodka narciarskiego Jasna.

Na stokach Chopoku odbędą się zawody w slalomie gigancie (05.03.) i slalomie kobiet (06.03.). Ostatnie zawody Pucharu Świata kobiet odbyły się w ośrodku Jasna w 1984 r. w ramach Pucharu Jaskiń Demianowskich (Veľkej ceny Demänovských jaskýň).
Dla ośrodka narciarskiego Jasna, firmy TMR i całego narciarstwa słowackiego organizacja Pucharu Świata jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii. Równocześnie jest to nagroda trudnej siedmioletniej pracy i inwestycji, które zostały przeprowadzone w ośrodku Jasna Niskie Tatry.

Z okazji Pucharu Świata w ośrodku Jasna od piątku do niedzieli 4 – 6 marca zorganizowana zostanie największa tegoroczna zimowa impreza muzyczno-rozrywkowa. Zaplanowanych jest mnóstwo koncertów, magiczne pokazy świetlne,  konkursy, pokazy mody oraz wyjątkowe party w klubie muzycznym Happy End. Więcej informacji na temat Pucharu Świata w Jasnej oraz praktyczne informacje wraz z programem znajdują się na stronie www.worldcupjasna.sk

MAP_WORLD_CUP_JASNA

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji