Norwegian odebrał nowego Dreamlinera B787-9

Autor tekstu: , Data publikacji:

Norweski tani przewoźnik Norwegian odebrał pierwszego zamówionego Boeinga 787 -9 Dreamliner. Ten powiększony odpowiednik Dreamlinera zabierze na pokład aż 344 pasażerów. Nowy samolot będzie obsługiwał głównie trasę z Oslo do Orlando w USA.

Nowy samolot to powiększona wersja podstawowego modelu Dreamlinera B787. Może zabrać na pokład aż 344 pasażerów. W wersji dla Norwegian 309 foteli znajduje się w klasie ekonomicznej, 35 w klasie premium. „Zwykłe” Dreamlinery są w stanie zabrać na pokład jedynie 291 pasażerów.

Nowy samolot będzie obsługiwał głównie nową trasę Norwegian z Oslo do Orlando w USA, będzie się także okazyjnie pojawiać na trasach z londyńskiego lotniska Gatwick, gdzie norweski przewoźnik jest trzecią co do wielkości linią lotniczą. Nowy samolot „obrandowany” został wizerunkiem słynnej szwedzkiej aktorki Grety Garbo.

Norwegian, który zaczynał jako tania linia lotnicza głównie na rynkach Europy Północnej, coraz mocniej inwestuje w maszyny o zasięgu interkontynentalnym i – obok spółek Virgin, należących do miliardera Richarda Bransona, jest jedynym przewoźnikiem, który organizuje tanie przeloty międzykontynentalne. Zamówiony Boeing jest pierwszym z aż 30 maszyn, które Norwegian zamówić w koncernie Boeinga. Norweski przewoźnik planuje, że nowe maszyny będą obsługiwać loty do USA, Ameryki Południowej oraz wschodniej Azji.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji