Norwegian Air Shuttle poleci na Wyspy Kanaryjskie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tani norweski przewoźnik poszerzy w październiku br. swoją ofertę o nowe połączenia na Wyspy Kanaryjskie z Warszawy. W początkowym okresie funkcjonowania nowych rejsów przewoźnik zaproponuje loty na Gran Canarię i Teneryfę.

Władze przedsiębiorstwa planują rozpocząć realizację nowych połączeń w ostatnich dnia października br. tj. odpowiednio w przypadku Gran Canarii 28 października oraz 29 października w przypadku Teneryfy. Obydwa nowe rejsy realizowane będą bezpośrednio z warszawskiego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Do obsługi połączeń władze norweskiej spółki zamierzają skierować samoloty pasażerskie typu Boeing 737 – 800 – informuje portal pasażer.com.

Pomimo dość odległego terminu rozpoczęcia realizacji połączeń na Wyspy Kanaryjskie przewoźnik ujawnił już planowane przez siebie terminy realizacji tych lotów. Pierwszy – planowany na 28 października rejs na Gran Canarię odbywać się będzie według następującego harmonogramu: lot na tą wyspę odbywać się będzie z częstotliwością jednego połączenia tygodniowo (wtorki). Należący do Norwegian samolot będzie opuszczał Gran Canarię w każdy wtorek o godz. 09:00 rano z przylotem do Warszawy około godziny 15:40. Lot powrotny zabierze pasażerów z Warszawy o godz. 16:20 z przewidywanym przylotem na wyspę o godz. 20:50.

Połączenie na Teneryfę również odbywać się będzie z częstotliwością jednego połączenia tygodniowo – w przypadku Teneryfy władze przewoźnika zadecydowały jednak, że lot odbywać się będzie w środę. Zgodnie z aktualnym planem samolot będzie startował z portu lotniczego Reina Sofia na Teneryfie o godz. 08:00 rano z planowanym lądowaniem w Warszawie około godziny 15:00. Lot powrotny na tej trasie zabierze pasażerów z Warszawy o godz. 15:30 z przewidywanym przylotem na wyspę o godz. 20:10.