Najlepszy komputer na dalekie podróże

Autor tekstu: , Data publikacji:

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest takie proste jak może się wydawać i nie zawsze skupia się wyłącznie na długotrwałym przesiadywaniu za biurkiem. Zdarza się, że trzeba udać się gdzieś w podróż służbową, do klienta, na konferencję albo też po prostu w teren w celu obadania rynku. Wówczas nie można zapomnieć o takich narzędziach pracy jak komputer. Pytanie tylko – który spełni oczekiwania? Zapewne komputer przenośny.

Tradycyjny laptop

Dla osób, które sporo podróżują, najlepszym wyborem będzie tradycyjny laptop. To sprzęt, który z pewnością zaspokoi oczekiwania każdego, kto potrzebuje skorzystać z biurowych programów i internetu. Jeżeli zaś ktoś ma wybór, powinien zdecydować się na cienkiego i w miarę lekkiego laptopa, którego będzie można z łatwością przenosić w dowolne miejsca. Nie można jednak zapominać o jego parametrach, gdyż takie szczegóły jak chociażby pamięć, są bardzo istotne. Komputer przeznaczony do prac biurowych też powinien być wydajny. Prosty laptop można kupić za 1000 zł. Wydając nieco więcej, będzie można nabyć naprawdę solidny sprzęt, który posłuży w plenerze i w biurze. Droższy laptop posłuży do prac graficznych. W podróży jednak taki raczej nie będzie potrzebny, więc nie trzeba nastawiać się na duży wydatek. Poszukiwania warto rozpocząć na www.komputery360.pl

Ultrabooki dla mniej wymagających

Czasem warto też zastanowić się nad Ultrabookiem. To doskonała propozycja dla mniej wymagających użytkowników. Ma z reguły około 13 cali, więc jest nieduży i z pewnością lekki. Bez problemu posłuży do prostych czynności typu korzystanie z internetu, edytowanie oraz tworzenie dokumentów tekstowych czy danych liczbowych. Można też za pośrednictwem danego Ultrabooka kontaktować się z klientami. W związku z tym urządzenie to wydaje się bardzo praktyczne i właśnie w stu procentach stworzone do korzystania w podróży. Może jego parametry nie są zbyt dobre, ale do podstawowych czynności ten typ urządzenia wystarczy. Za Ultrabooka trzeba dać do 1000 zł. Oczywiście są też droższe, ale w tej cenie jest to już naprawdę dobry sprzęt do zastosowań typowo biurowych.

Urządzenie 2 w 1

Nie można również zapominać o modnych dziś urządzeniach 2 w 1. To połączenie tabletu i laptopa. Gdy jest to konieczne, użytkownik korzysta z niego jak ze zwykłego laptopa. Jeżeli natomiast chce, może przetworzyć go w tablet, odłączając ekran od klawiatury. Dane urządzenie też działa bezprzewodowo i można je zabrać w podróż. Ze względu na to, że jego parametry są całkiem dobre, urządzenie 2 w 1 wykorzystuje się w szerokim zakresie, do pracy i rozrywki. Nawet jego cena wydaje się bardzo przystępna, jak na taką nowość wśród urządzeń mobilnych.

Podsumowując, w podróż można zabrać laptopa, Ultrabooka oraz urządzenie 2 w 1 – tablet i laptop. Na co lepiej się zdecydować? Trudno jest wskazać jedno konkretne urządzenie spośród wymienionych. Wszystkie wydają się odpowiednie, jednak każdy ma indywidualne oczekiwania. Laptop jest dobry dla profesjonalistów, ale niekoniecznie łatwy i wygodny w transporcie. Ultrabook to świetne urządzenie dla niewymagających, którzy nie potrzebują dużego ekranu. Urządzenie 2 w 1 to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo zabierając ze sobą jedno urządzenie, w podróży można przerobić je na dwa. Wybór jednak należy do każdego z osobna. Każdy ma swoją pracę oraz indywidualne potrzeby, więc niech sam zdecyduje. Nie może natomiast kierować się ceną, bo w tym przypadku najbardziej zależy na funkcjonalności. Jeżeli ktoś podróżuje własnym samochodem, to transportowanie laptopa nie będzie zbyt uciążliwe. Osoby korzystające z komunikacji miejskiej zwykle wybierają Ultrabooki, ze względu na ich rozmiar.