Najwyższa budowla z klocków Lego w Dubaju?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Otwarcie Dubajskiego Legolandu już niedługo – spektakularny park rozrywki zaprosi pierwszych fanów duńskiej marki już 31 października. Z tej okazji park pokazał najwyższą na świecie budowlę z kolokców Lego – dubajską wieżę Burj Khalifa.

Klockowa kopia Burj Khalify ma 17 metrów wysokości została sybolicznie ukończone przez pięcioletniego Emiratczyka Mohameda bin Ahmed Jaber Al Harbi. Chłopiec włożył kilka ostatnich klocków oraz uruchomił oświetlenie ledowe wieży. Makieta Burj Khalify znajduje w centrum dubajskiego Legolandu. Do jej wybudowania wykorzystano 439 tysięcy klocków, a sam proces konstrukcyjny trwał ponad 5 tysięcy godzin.

Burj Khalifa, od dziś najwyższa budowla z Lego na świecie, jest jedynie jedną z wielu niesamowitych atrakcji, które dubajski Legoland może zaoferować – skomentował Siegfried Boerst, dyrektor Legolandu w Dubaju.

Legoland w Dubaju jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi w wieku 2-12 lat, można tam skorzystać z ponad 40 przeróżnych atrakcji i eventów oraz podziwiać ponad 15 tysięcy struktur wykonanych z klocków Lego. Park tematyczny Lego zostanie otwarty dla zwiedzających już 31 października.

LEGOLAND® Dubai unveils world’s tallest LEGO® building structure-1