Nowe bezpośrednie połączenia SAS do USA

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sztokholm – Los Angeles, Oslo – Miami oraz Kopenhaga – Miami – to trzy nowe bezpośrednie połączenia lotnicze, które wprowadza do swojej siatki lotów skandynawski przewoźnik.

Nowe połączenia będą dostępne w przyszłym roku. SAS zwiększa także liczbę lotów ze Sztokholmu do Nowego Jorku i Chicago oraz z Kopenhagi do Szanghaju. Oznacza to, że w 2016 roku SAS zaoferuje 330 tys. dodatkowych miejsc na swoich trasach międzykontynentalnych.

– Nowe bezpośrednie loty, modernizacja naszej floty dalekiego zasięgu a także rozbudowana siatka połączeń oznaczają, że mamy zdecydowanie najlepszą ofertę dla osób podróżujących między Skandynawią i USA. Chcemy zaoferować naszym pasażerom nowe możliwości podróży i gorąco powitać ich na pokładach naszych samolotów – mówi Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS.

Los Angeles jest popularnym kierunkiem wśród podróżujących ze Skandynawii, którzy chcą odwiedzić południową Kalifornię lub lecieć dalej, np. na Hawaje. Pierwszy lot do Los Angeles planowany jest na 14 marca. W sezonie letnim SAS będzie oferować loty ze Sztokholmu do Los Angeles codziennie, natomiast w sezonie zimowym będzie to 5-6 lotów tygodniowo.

Miami jest z kolei dogodnym lotniskiem przesiadkowym dla osób podróżujących na Karaiby i do Ameryki Południowej. Pierwsze loty do Miami zaplanowano na jesień 2016 roku, a wyloty ze Skandynawii będą odbywać się codziennie. Bilety na rejsy do Los Angeles są już w sprzedaży a ich ceny zaczynają się od 549 EUR. Bilety na połączenia do Miami będą dostępne jesienią bieżącego roku.

Oprócz nowych połączeń, począwszy od sezonu zimowego, SAS zwiększa częstotliwość lotów na trasach dalekiego zasięgu. W związku z tym na wymienionych trasach rejsy będą się odbywać codziennie:
Kopenhaga – Szanghaj (dwa dodatkowe rejsy w tygodniu)
Sztokholm – Chicago (jeden dodatkowy rejs w tygodniu)
Sztokholm – Nowy Jork (jeden dodatkowy rejs w tygodniu)
Oslo – Nowy Jork (jeden dodatkowy rejs w tygodniu)
Kopenhaga – San Francisco (jeden dodatkowy rejs w tygodniu)

SAS oferują bezpośrednie loty z czterech miast Polski (Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław) do najważniejszego portu przesiadkowego Skandynawii – Kopenhagi oraz z Gdańska do Oslo. Łącznie SAS oferuje blisko 80 połączeń tygodniowo z Polski.