Finnair poleci na Arktykę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Norweski Svalbard to jedno z nowych połączeń fińskiego przewoźnika, które wejdzie w przyszłym roku na stałe do siatki połączeń Finnair'a. To pierwsza linia lotnicza, która będzie obsługiwać międzynarodowe połączenia rejsowe na norweski archipelag.

Od 1 czerwca do 27 sierpnia 2016 z Helsinek do tego położonego najdalej na północ portu lotniczego na świecie loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Svalbard, znajdujący się pomiędzy Norwegią a biegunem północnym, to kraina dziewiczej arktycznej natury.

– W sezonie letnim będziemy obsługiwać trzy loty tygodniowo do Svalbardu. Chociaż są one adresowane głównie do klientów z Europy, można je też połączyć z lotami Finnaira do miast w Azji – mówi Petri Vuori, wicedyrektor Finnaira ds. sprzedaży globalnej.

Finnair otworzy także połączenia do Edynburga, które będą się odbywać od 18 kwietnia do 27 października. Połączenie do duńskiego Billund na Półwyspie Jutlandzkim, od 4 kwietnia 2016, będzie z kolei obsługiwane przez cały rok. Nowe loty rejsowe zastąpią loty czarterowe na greckie wyspy – Zakintos, Skiathos, Santorini, Mytilene i Prevezę.

Częstotliwość lotów Finnaira do Chorwacji będzie dalej rosła – od 20 czerwca do 12 września będą się odbywać dwa loty tygodniowo do Puli, pojawią się też dodatkowe dwa połączenia w tygodniu do Splitu. Finnair lata także do Dubrownika i obsługuje w sumie 14 lotów tygodniowo do Chorwacji. Wszystkie z nich zostały skoordynowane z połączeniami do miast w Azji, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów azjatyckich na podróże w rejon Morza Adriatyckiego.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.