Lufthansa z World Travel Award 2015

, Data publikacji:

Wiodąca europejska linia lotnicza – takim tytułem, po raz piąty z rzędu – może pochwalić się niemiecka Lufthansa w konkursie World Travel Awards.

“Europe’s Leading Airline” – bo tak oryginalnie nazywa się wręczany tytuł – został wręczony przedstawicielom niemieckiego przewoźnika podczas gali World Travel Awards, która odbyła się 5 września na włoskiej Sardynii. Światowi eksperci z dziedziny podróży i turystyki nagrodzili także Lufthansę tytułem „Europe’s Leading Airline Lounge” za business lounges na lotnisku we Frankfurcie.

– To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny mogliśmy przyznać Lufthansie tytuł wiodącej europejskiej linii lotniczej. W trakcie naszej 22-letniej historii ten przewoźnik nieustannie był najbardziej innowacyjnym i wyprzedzającym trendy w europejskim lotnictwie, dlatego nie jest niespodzianką, że znów doceniliśmy osiągnięcia Lufthansy – mówił Graham E. Cooke, prezes zarządu i założyciel World Travel Awards podczas uroczystej gali na Sardynii.

– Od tego roku pasażerowie mogą w pełni czerpać korzyści z naszych wielomiliardowych inwestycji w jakość, produkt i usługi. Dzięki temu możemy nadal umacniać naszą wiodącą pozycję w grupie międzynarodowych linii lotniczych w kategorii premium – komentował Jens Bischof, członek zarządu Lufthansy.

Przypomnijmy, że w czerwcu Lufthansa otrzymała także inną, ważną nagrodę. Podczas gali World Airline Awards zdobyła najwyższe laury w kategoriach „Najlepsza linia transatlantycka” i „Najlepsza linia zachodnioeuropejska”. Została także wyróżniona w kategorii „Najlepszy salonik Klasy Pierwszej na świecie”.

Lufthansa zdobyła także cenne wyróżnienia wśród polskich czytelników miesięcznika Business Traveller Poland – za najlepszą linię na długich dystansach (Long-Haul Airline) oraz za najlepszą klasę ekonomiczną (Best Economy Class)