Nowe wieczorne atrakcje w ośrodku narciarskim Bachledka SKI

Autor tekstu: , Data publikacji:

Oświetlona ścieżka wśród koron tatrzańskich świerków oraz niemal 3-kilometrowy tor dla miłośników sanek - takie atrakcje są już dostępne w słowackim ośrodku narciarskich Bachleda Ski koło Zdziaru.

Bachledka Ski to nieduży, ale popularny wśród Polaków ośrodek narciarski, leżący u podnóży Tatr, na trasie między Jurgowem a Tatrzańską Kotliną, nieopodal miasteczka Zdziar.
Można tutaj pojeździć na nartach na niemal 9 kilometrach tras, które zadowolą absolutnie każdego narciarza. Wzdłuż wygodnej gondoli mamy do dyspozycji długą niebieską trasę, po dwóch stronach 4-osobowej kanapy – doskonałą czarną oraz czerwoną w dwóch wariantach. PO drugiej stronie szczytu przy długim wyciągu orczykowym mamy do dyspozycji dwie szerokie czerwone trasy idealne dla miłośników carvingu.

Do typowych narciarskich atrakcji dołączyły właśnie kolejne – to trasa spacerowa, wybudowana na pomostach, zawieszonych pomiędzy koronami tatrzańskich świerków. Po taki nietypowym spacerze warto skorzystać z toru saneczkowego. Tor saneczkowy prowadzi przez las ze szczytu Magury Spiskiej od szkółki narciarskiej aż do parkingu w Bachledowej dolinie. Ma 2,5 kilometra długości. W świetle księżyca i gwiazd, oświetlony jedynie czołówkami nabiera zupełnie innego urokliwego klimatu.

Ścieżką między koronami drzew oraz tor saneczkowy są czynne od czwartego lutego w każdy wtorek i sobotę w godz. 17-20 aż do końca sezonu.
Kupując całodzienny karnet Tatry Super Ski mamy dostęp do kolei gondolowej do g. 20. Zwiedzający, którzy nie zjeżdżają na nartach, mogą kupić bilet na gondolę, na wieczorny spacer Ścieżką w Koronach Drzew oraz na zjazd na sankach bezpośrednio na miejscu lub on-line.

Spacer i sankowanie wieczorową porą odbywają się po nieoświetlonej Ścieżce w Koronach Drzew i po nieoświetlonym torze saneczkowym z pomocą latarki czołowej. Wypożyczenie „czołówki” jest wliczone w cenę biletu. Sanki wypożyczyć można bezpośrednio w ośrodku na początku toru saneczkowego.