Sprawdź nadmorski hotel butikowy na Zanzibarze!

Butikowy nadmorski resort Zanzibar White Sand Luxury Villas & Spa redefiniuje koncepcję luksusowego wypoczynku na Zanzibarze. Mieści się przy plaży Paje, która słynie z nieskazitelnie białego piasku i krystalicznie czystych wód oceanu. Jest to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Ośrodek kieruje swoją ofertę do gości poszukujących niezapomnianych wrażeń w spokojnym, wygodnym, a zarazem stylowym miejscu.

– W tym wyjątkowym kurorcie udało się nam połączyć najwyższe standardy luksusu z dostępem do najbardziej malowniczych widoków i kultury Zanzibaru – mówi z entuzjazmem właściciel Zanzibar White Sand, Andre Niznik.

Ośrodek składa się 11 willi, zaprojektowanych w taki sposób, aby goście mogli w tej zachwycającej okolicy cieszyć się ciszą i spokojem. Wille (jedna z jedną sypialnią, pięć z dwoma sypialniami i jedna z pięcioma sypialniami) znajdują się na terenie ogrodu tropikalnego o powierzchni czterech hektarów, co gwarantuje całkowitą prywatność.  Każda willa składa się z dwóch połączonych ze sobą jednostkę z tarasem, prywatnym basenem i wanną na świeżym powietrzu. W jednej jednostce mieści się sypialnia, łazienka i garderoba, natomiast w drugiej znajdziemy obszerną kuchnię, jadalnię oraz salon. Wszystkie wille mają także widok na tutejszą malowniczą plażę. Formalności związane z zakwaterowaniem dopełniane są w willach; goście mogą także skorzystać z opcji dostarczania posiłków oraz usługi prywatnego kamerdynera.

Warto zajrzeć do kurortowej kameralnej restauracji, w której serwowane są świeżo złowione ryby, soki z owoców tropikalnych, a także szereg potraw łączących w sobie to, co najlepsze w kuchni zanzibarskiej i międzynarodowej. Wszystkie składniki posiłków są ekologiczne, a warzywa i owoce uprawia się w przykurortowym ogrodzie.

Położone pośród bujnej zieleni White Sand Spa oferuje gościom dwa gabinety masażu, łaźnię parową, saunę i tropikalną strefę wypoczynkową, gdzie można się odprężyć przy kojących dźwiękach wodospadu. W ofercie spa znajduje się szeroka gama zabiegów opartych na naturalnych, lokalnych składnikach, takich jak sól morska, goździki i wodorosty morskie.

Dzięki stałym, całorocznym wiatrom, płytkim wodom otoczonym rafą koralową i rajskiej piaszczystej plaży, Paje jest jednym z najpopularniejszych miejsc do kitesurfingu na świecie. Do właścicieli Zanzibar White Sand Luxury Villas & Spa należy sąsiadujący z ośrodkiem klub kitesurfingu Zanzibar Kite Paradise, oferujący kursy i wsparcie dla kitesurferów o różnych stopniach zaawansowania. Można tu także wynająć sprzęt do sportów wodnych.

Zanzibar White Sand Luxury Villas & Spa aktywnie inwestuje w odnawialne źródła energii. Obecnie aż 80 procent całej energii zużywanej w ośrodku pochodzi z energii odnawialnej (słonecznej i wiatrowej). Obiekt posiada najnowocześniejszą turbinę wiatrową, a także panele fotowoltaiczne przetwarzające energię słoneczną. Warzywa i owoce uprawiane są tu na prywatnej plantacji w celu zapewnienia gościom produktów jak najlepszej jakości. Zanzibar White Sand Luxury Villas & Spa zatrudnia także wyspecjalizowanych rzemieślników, którzy tworzą wspaniałe meble na potrzeby ośrodka (od niedawna również na eksport). Poza tym, kurort zajmuje się recyclingiem odpadów, wspiera lokalne inicjatywy i aktywnie chroni naturalny krajobraz.
Ceny za jedną dobę z pełnym wyżywieniem zaczynają się od 445 dolarów za osobę.