Nowy, większy rozkład lotów Wizz Air

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wizz Air, węgierski niskokosztowy przewoźnik ogłosił nowy, zimowy rozkład lotów na 2019 . Wizz Air oferuje z Polski ponad 4 miliony miejsc w sezonie zimowym do 28 krajów w całej Europie i poza nią, z 8 polskich lotnisk.

Do wyboru będziemy mieć wiele atrakcyjnych tras, w tym takie kierunki takie jak: Larnaka, Katania, Bari, Nicea z Krakowa, Kutaisi, Brema, Bodo, Oslo, Charków z Gdańska, Dubaj, Tel-Aviw czy Kijów z Katowic, Marrakesz, Wiedeń, Barcelona lub Reykjavik.

W tym roku Wizz Air będzie obsługiwał 27 samolotów w swoich polskich bazach, w tym 17 wydajnych, oferujących 230 miejsc samolotów typu Airbusów A321. Przewoźnik dodaje do oferty blisko 600 000 miejsc na sezon zimowy 2019, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu do harmonogramu zimowego z 2018 roku.

Pierwszy lot WIZZ odbył się z Polski w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń. Ponad 66 mln pasażerów skorzystało z oferty linii w Polsce. W 2018 roku, ponad 9 mln klientów WIZZ wybrało loty w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem.  W 2019 roku linia oferuje rekordową, 10,9 mln, ilość miejsc w sprzedaży w swojej polskiej siatce połączeń.  Z ponad 4 milionami miejsc w sprzedaży na sezon zima 2019, Wizz Air po raz kolejny pokazuje swoje zaangażowanie na polskim rynku jak również  wpływa na rozwój polskiej gospodarki i stymuluje rynek pracy w branży lotniczej i turystycznej wspierając tym samym rocznie ponad 8000** miejsc pracy w sektorach związanych pośrednio z działalnością linii w kraju.

– Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasz największy w historii rozkład lotów na sezon zimowy z Polski. Dzięki lotom Wizz Air z naszego największego rynku możemy nie tylko stymulować turystykę ale także oferować naszym polskim klientom ciekawe kierunki. Z takimi niesamowitymi miejscami jak Dubaj, Larnaka, Kutaisi, Marrakesz, Reykjavik, Wiedeń czy Bodo oraz niskimi taryfami,  Wizz Air  ponownie podkreśla swoje zaangażowanie na polskim  rynku oraz chęć rozwoju polskiego biznesu i satysfakcji konsumentów. Nasza przyjazna polska załoga z uśmiechem oczekuje na Państwa na pokładach samolotów Wizz Air! – skomentował Andras Rado, manager ds. korporacyjnych w Wizz Air.