Pachnieć bosko

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wiele osób kojarzy piękne kobiety z kinowym obrazem i choć przecież nie czujemy tego, co bohaterowie, to jednak pewne sceny na stałe wpisały się w kanon filmowy pomimo tego, że to zamach gra w nich podskórnie główną rolę. „Zapach kobiety” Martina Bresta to w tym wypadku pierwsze i najwłaściwsze skojarzenie, które z perfum uczyniło narzędzie postrzegania piękna i zmysłowości. I być może właśnie dlatego tak wiele czasu poświęcamy na to, by dobrać odpowiednie wody perfumowane, które sprawią, że poczujemy się wyjątkowo, inni zwrócą na nas uwagę.

Jak dobrać odpowiedni zapach?

Jest kilka żelaznych zasad właściwego dobierania perfum, bo choć oferta https://kontigo.com.pl/zapachy/slodkie-zapachy-damskie/wody-perfumowane.html jest bardzo duża, to ciężko się zdecydować na odpowiednią propozycję. Przede wszystkim zapach powinien być dopasowany w taki sposób, by budzić zachwyt, a nie oszałamiać. Na pewno nie powinny drażnić ani nas ani osób, z którymi przebywamy. Nie mogą również podrażniać skóry. Zapach ma przyciągać i poprawiać nastrój dlatego ważne jest, by wody perfumowane damskie były w symbiozie z naszym charakterem, aktywnością czy też sposobem zachowania się. Oczywiście podstawą jest to, że zapach musi się nam podobać.

Najlepsze perfumy na świecie

 Nie ma czegoś takiego jak idealny zapach dla wszystkich. Co prawda od lat największym powodzeniem cieszą się słodkie wody perfumowane damskie, ale nie każde będą na każdej skórze pachnieć równie pięknie. Warto również zwrócić uwagę, że niektóre produkty mogą nawet podrażniać delikatną skórę. Bo przecież z drugiej strony to reakcja tych dwóch składników wywołuje taki a nie inny efekt.

Nie warto perfum kupować pod wpływem chwili. Pierwsze, bardzo ulotne wrażenia powinny uwolnić nutę główną i to nie na papierku lecz na nadgarstku, gdzie z czasem pod wpływem ciepła, zapachu skóry i reakcji z potem pozostaje ta woń która abo nas zachwyca, albo jest obojętna, albo wręcz odrzuca. Zawsze warto więc spryskać skórę testerem i poczekać kilka godzin. Poza tym kiepskim pomysłem jest kupowanie zapachu, ponieważ podoba się nam, jak pachnie on na koleżance. To nie jest recepta na to, że będziemy się z nim dobrze czuli.

Poza tym praktyka pokazuje, że inne zapachy wybieramy na lato, a inne na zimę. Te pierwsze są zdecydowanie lżejsze, dominują w nich nuty cytrusowe czy też kwiatowe. Cięższe, wykorzystujące nuty piżma czy też orientalnych przypraw zapachy to często wybór na chłodne dni. Choć i tu nie ma reguły, bo przecież nie ma nic lepszego niż letni zapach w listopadowy depresyjny wieczór.