Pejzaż bez kolców, czyli nowa książka o Meksyku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lucha libre (meksykańska wersja wrestlingu), danzon (zmysłowy taniec) czy słynni mariachis – to właśnie takie zjawiska czynią Meksyk wyjątkowym.

Sylwia Mróz, korespondentka Polskiego Radia, prezentuje pełny obraz wielobarwnej kultury meksykańskiej oraz pokazuje życie mieszkańców tego kraju. „Pejzaż bez kolców” jest już
w księgarniach.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Meksyku, ale nie mieliście kogo zapytać, znajdziecie w książce Sylwii Mróz. Ten erudycyjny i wnikliwy, a jednocześnie lekki i przystępny przewodnik po meksykańskiej duszy odpowiada na kluczowe pytanie: Dlaczego w Meksyku jest zupełnie inaczej niż w Europie? Autorka pokazuje Meksyk intelektualny i zwyczajny, wyrafinowany i codzienny, uniwersytecki i uliczny, ten, który je i pije, tańczy i tworzy, kłóci się i kocha. Ten, do którego chciałby podejść jak najbliżej każdy uważny turysta. „Pejzaż bez kolców” to jak dotąd najpełniejsze i najbardziej aktualne opracowanie dotyczące meksykańskiej kultury. W szczególny sposób wzbogaca je wyjątkowa wrażliwość i wnikliwe spojrzenie autorki.