Więcej samolotów Eurowings i Austrian Airlines

, Data publikacji:

Grupa Lufthansa i linie Air Berlin podpisały list intencyjny dotyczący dzierżawy od berlińskiego przewoźnika 40 samolotów wraz załogami na rzecz linii Eurowings i Austrian Airlines, które są częścią Grupy Lufthansa. Sześcioletnia umowa wejdzie w życie 26 marca 2017 wraz z wprowadzeniem letniego harmonogramu lotów. Dzięki tej decyzji linie Eurowings będą mogły znacznie zwiększyć swój potencjał i wzmocnić pozycję na europejskim rynku bezpośrednich połączeń lotniczych.

Obecnie flota Eurowings liczy 90 samolotów. Dzięki nowej umowie przewoźnik wydzierżawi od Air Berlin dodatkowo 35 maszyn, które będą latały w barwach Eurowings. Pozostałe pięć samolotów wydzierżawią linie Austrian Airlines. Obu stronom umowy zależy na jak najbardziej efektywnej współpracy. Z tego względu wszystkie 40 maszyn dostarczonych przez Air Berlin będzie obsługiwanych przez załogi berlińskiego przewoźnika. Air Berlin zapewnią także pełną obsługę serwisową wszystkich maszyn. Samoloty Airbus A320 i A320 są dobrym wyborem dla linii Eurowings, których flota składa się w całości z maszyn wyprodukowanych przez europejskiego giganta z siedzibą w Tuluzie.

Nowe samoloty będą stacjonować na siedmiu lotniskach w Niemczech, w Wiedniu i w Palma de Mallorca. Dzięki pięciu maszynom, które zasilą flotę Austrian Airlines, austriacki przewoźnik będzie mógł umocnić swoją pozycję w wiedeńskim porcie przesiadkowym. Strony uzgodniły bardzo konkurencyjne stawki dzierżawy. Ostateczna umowa zostanie zawarta
w czwartym kwartale tego roku. Jej wdrożenie będzie wymagało zgód rad nadzorczych wszystkich linii, a także właściwych urzędów ds. konkurencji.