Planowanie wakacji 2.0

Wraz z rozwojem innowacyjnych technologii zmienia się nie tylko sposób komunikowania, codzienne nawyki, ale również sposób podróżowania. Mimo iż podróże wirtualne i te na inną planetę są w dalszym ciągu odległe, to wielu z nas nie wyobraża sobie idealnych wakacji bez sprawdzenia wszystkich opcji w sieci. Jak wybrać najlepszą, podpowiada serwis HomeToGo.pl.

Planowanie urlopu może być tak samo ekscytujące, jak sam urlop, chyba że oddamy tę przyjemność biurom podróży. Niezależnie od tego czy udajemy się do egzotycznych krajów, czy też chcemy odwiedzić popularne regiony naszego kontynentu – miejsce, w którym będziemy wypoczywać musi spełniać pewne kryteria np. posiadać dostęp do internetu, basen, możliwość zabrania zwierzaka czy sprzęt AGD. W tej sytuacji z pomocą przychodzą porównywarki ofert, takie jak HomeToGo.pl, które za pomocą filtrów wyszukiwania pomogą znaleźć wymarzoną willę nad Adriatykiem czy przytulny apartament w Krakowie.

Screenshot Business Traveller 1

Popularny kurort vs. miasto

Wielu z nas, poszukując idealnej wakacyjnej miejscówki, chce odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się nadmorską atmosferą na śródziemnomorskim bulwarze, czy podjadać smażone serki na Krupówkach w Zakopanym. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem noclegowym będzie wakacyjny dom, który możemy wynająć ze znajomymi i cieszyć się takimi udogodnieniami jak basen, czy sprzęt AGD. Jest to też ciekawa opcja, dla tych, którzy nie dysponują dużym budżetem – wspólne mieszkanie i gotowanie pozwala znacznie obniżyć koszty wyjazdu. Jednocześnie, europejska stolica czy inne duże miasto oferują ogromną ilość rozrywek, zabytków i atrakcji, którym niestraszna kiepska pogoda czy wymagające gusta. Wielbiciele historii sztuki czy ekskluzywnej kuchni zdecydowanie powinni skusić się na tę drugą opcję.

Screenshot Business Traveller 1

Kraj vs. zagranica

Jeszcze do niedawna ogromnie popularną formą wakacji w Polsce był wyjazd na własną działkę. Obecnie, coraz więcej z nas decyduje się na zagraniczne wakacje, które dostosowujemy do naszych możliwości i zainteresowań. Właśnie wtedy najnowsze technologie pomagają nam spełnić najważniejszy wymóg wyjazdu, czyli atrakcyjną lokalizację, bez konieczności drogich zagranicznych rozmów z gospodarzami, czy często drogiej pomocy pośredników. Dodatkowo, pobyt za granicą daje nam możliwość spróbowania nowych smaków oraz stylu życia mieszkańców innego kraju. Pozostanie w obrębie polskich granic jest z kolei ciekawą opcją dla tych, którzy podróżują z dziećmi i nie chcą poświęcać dużo czasu na podróż.

Przed sezonem – w sezonie – po sezonie

Zarówno wyjazd w szczycie letnich wakacji czy ferii zimowych, jak i podróż
w mniej popularnych terminach, mają wiele zalet i wszystko zależy od naszych preferencji. Musimy jednak pamiętać, że w szczycie sezonu ceny potrafią przekraczać kilkukrotnie ceny oferowane w mniej popularnych okresach,
a kolejka to smażalni ryb i kolejki górskiej są znacznie dłuższe. Taki wyjazd to jednak również najlepszą pogoda i najwięcej atrakcji. Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na odpoczynku, ciszy i spokoju, a walka o wygodny grajdół na plaży nie jest naszym hobby, to wyjazd poza sezonem jest idealnym rozwiązaniem.

Pixabay_HTG_Business_Travelelr

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Podróżujesz z rodziną lub ze znajomymi, chcesz zabrać z sobą psa, zależy ci na prywatności, odpowiedniej przestrzeni, możliwości gotowania we własnej kuchni? Trudno wyobrazić sobie takie warunki w hotelu, i to jeszcze za przyzwoitą cenę. Wynajem apartamentu albo domu na wakacje, który spełnia powyższe kryteria, było do niedawna skomplikowanym przedsięwzięciem. Tak, jak dzisiaj porównujemy ceny lotów, możemy również poznać oferty wynajmu alternatywnego zakwaterowania na całym świecie – domów, apartamentów, domków letniskowych, prywatnych kwater, itp. za pomocą jednej strony internetowej. Różnice cen za ten sam nocleg na różnych stronach internetowych mogą wynieść aż 40%. Podobnie jak ceny lotów, możesz również porównać ceny domów i apartamentów wakacyjnych i wybrać najlepszą z ofert.

https://www.hometogo.pl/