Podróż w smartfonie. Znamy najlepszą aplikację przydatną w podróży w 2018 roku

87% podróżnych korzysta ze smartfona podczas podróży. Z drugiej strony aż 83% szuka informacji na stronach, które nie są zoptymalizowane pod urządzenia mobilne. Podróżujący korzystają też z wielu narzędzi jednocześnie, co czasem niepotrzebnie komplikuje, zamiast ułatwiać cały proces zarządzania podróżą. A gdyby tak w jednym miejscu zebrać wszystkie szczegóły naszego wyjazdu – bilet lotniczy, rezerwacje hotelu, samochodu, taxi czy miejsca, które planujemy zwiedzić? Poznajcie aplikację CheckMyTrip, nagrodzoną tytułem The World's Leading Travel App w prestiżowym konkursie World Travel Awards 2018.

Technologie bezpowrotnie zmieniły sposób, w jaki dzisiaj podróżujemy. Online szukamy już nie tylko inspiracji wakacyjnych czy dokonujemy rezerwacji podróży służbowej, ale także dokonujemy odprawy online i na bieżąco sprawdzamy informacje o statusie naszego lotu, opóźnieniach, numerze bramki czy adresie hotelu. Smartfon w podróży to także nieocenione źródło informacji na temat tego, co warto zwiedzić, gdzie zjeść czy jak dostać się z lotniska do centrum miasta. A jak pokazują badania, już 94% podróżujących samolotami ma przy sobie przynajmniej jedno urządzenie przenośne, dzięki któremu może zarządzać podróżą.

A jednak nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje. W praktyce często okazuje się, że każdy z elementów podróży taki jak karta pokładowa, rezerwacja hotelowa czy spis najciekawszych atrakcji drukujemy na papierze i nosimy przy sobie, a w najlepszym razie przeskakujemy z aplikacji do aplikacji w naszym smartfonie, próbując odnaleźć potrzebną rzecz.

Wszystko w jednym miejscu

Odpowiedzią na te wyzwania jest narzędzie firmy Amadeus, docenione tytułem The World’s Leading Travel App w uznanym konkursie World Travel Awards 2018. CheckMyTrip to wielofunkcyjny menedżer podróży – daje wgląd w jej każdy etap, od lotu aż do hotelu oraz wynajmu samochodu czy biletu kolejowego oraz posiada szereg przydatnych funkcji. Co istotne, bez znaczenia jest fakt czy rezerwacji dokonaliśmy samodzielnie czy przez biuro podróży oraz że korzystamy z różnych przewoźników czy hoteli. Wszystkie elementy podróży znajdziemy w jednym miejscu – aplikacji mobilnej CheckMyTrip dostępnej także z poziomu przeglądarki na stronie www.checkmytrip.com.

 

Jak to działa?

Sposób wprowadzania naszych rezerwacji do aplikacji jest banalnie prosty – wystarczy przesłać mailowe potwierdzenie rezerwacji na adres trips@checkmytrip.com lub wprowadzić jej numer, a system sam ją odczyta i doda podróż do kalendarza. Dużą zaletą narzędzia jest możliwość bezpośredniej odprawy w ponad 130 współpracujących z Amadeus liniach lotniczych. Co więcej, aplikacja sama przypomina o konieczności dokonania odprawy na 48h przed lotem, jeśli pozwolimy jej na wysyłanie powiadomień. Korzystając z CheckMyTrip mamy także pewność, że poza dostępem do ogólnych informacji o locie takich jak data, godzina, lotnisko czy terminal, będziemy też na bieżąco informowani o wszystkich zmianach dotyczących przelotów – opóźnieniach, odwołanych rejsach czy zmianie bramki lotniskowej. Co ciekawe, często taka informacja jest w aplikacji widoczna szybciej niż na monitorach lotniskowych.

Przydatne dodatkowe funkcje

Aplikacja pokazuje wszystkie aktualne podróże na osi czasu, ale daje również łatwy wgląd do już zrealizowanych wyjazdów z ubiegłych 3 lat. Dzięki temu szybko uzyskamy szczegóły, co może być przydatne np. gdy ktoś poprosi nas o rekomendację hotelu w miejscu, które już kiedyś odwiedziliśmy. Całą podróż możemy także wydrukować, zarchiwizować do pliku PDF czy przesłać mailem. CheckMyTrip z poziomu aplikacji umożliwia też zamówienie taxi czy transferu, a także rezerwację miejsca postojowego na parkingu lotniskowym. Dzięki możliwości użycia karty kredytowej nie musimy się martwić o lokalną walutę, co jest szczególnie przydatne w przypadku wyjazdów służbowych.

Zarezerwuj atrakcje lub sprawdź, gdzie zjeść na lotnisku          

Każdy z nas zna ten schemat – nowe lotnisko, obce miasto i dylematy, w którym miejscu terminala znajduje się najlepsza kawiarnia czy co warto zwiedzić po odbytych spotkaniach. Dzięki CheckMyTrip nie musimy kupować kolejnych przewodników czy przeglądać stron portów lotniczych. W aplikacji CheckMyTrip, w zakładce Activities znajdziemy setki propozycji atrakcji i wycieczek podzielonych wg. kategorii, wraz ze zdjęciami, recenzjami innych podróżnych i możliwością rezerwacji konkretnego terminu. Aplikacja rekomenduje również kawiarnie, restauracje czy sklepy nie tylko w danym mieście, ale także na terenie terminalu. Niezwykle przydatną funkcją, zwłaszcza dla podróżujących na dalekich dystansach, jest również możliwość kupienia wejścia do saloniku lotniskowego w większości portów lotniczych.

Wygląd i zakres funkcjonalności CheckMyTrip są udoskonalane z roku na rok, co potwierdzają opinie użytkowników. Aplikacja Amadeus uzyskała 4,7-gwiazdkową ocenę na systemach iOS, a jej nowsza wersja na Androida ma 4,5 gwiazdki.

Pobierz i korzystaj z CheckMyTrip na:
iOS
Android