Południowoamerykański cud – Argentyna, czyli atrakcje turystyczne z Logos Tour

, Data publikacji:

Srebrzysta Argentyna, drugie co do wielkości państwo Ameryki Południowej, zamieszkiwane już od czasów paleolitu a skolonizowane w XVI wieku przez Hiszpanów. Argentyna to kraj pełen nowoczesności przeplatanej z dziesiątkami lokalnych kultur, które zaskakują każdego odwiedzającego ten piękny kraj turystę. Od piaszczystych brzegów Buenos Aires, po surrealistyczny krajobraz wysuniętej na samym cyplu Ameryki Południowej Ziemi Ognistej – Argentyna prezentuje przed nami historyczne i geograficzne piękno, możliwe do poczucia na własnej skórze wraz z Logos Tour.

Buenos Aires – Kolebka Tango

Stolica i zarazem największe miasto Argentyny – Buenos Aires – to miejsce narodzin Tango, które zaczynało swoją przygodę w barwnej i pełnej muzyki dzielnicy La Boca. Miasto samo w sobie zaskakuje różnorodnością zabytkowych miejsc, jak budynek dawnego ratusza i miejsce pamięci przy Plaza de Mayo, cudami architektury, jakimi są pałac prezydencki Casa Rosada i siedziba Kongresu Argentyńskiego, a także klasycznymi przykładami wyglądu południowoamerykańskich dzielnic elit miasta jak dzielnica Palermo, przodująca na świecie ze względu na swoje urzekające wille i pałace. Buenos Aires nie byłoby jednak sobą, gdyby nie cudowne plaże znajdujące się nad urokliwym wybrzeżem rzeki La Plata, które wraz z nowoczesnym portem czarują oko podczas nocnych spacerów po mieście.

Estancia Santa Susana – Argentyńskie ranczo

Otaczające Buenos Aires równiny zwane pampasami to urokliwe obrazy natury, jednak nie mogą się równać doznaniom, które towarzyszą wyjazdowi na tradycyjną argentyńską estancie, jaką jest Santa Susana. Położone w regionie Los Cardales ranczo raczy podróżników możliwością poznania z bliska lokalnej kultury gauchos i jej zwyczajów, a także stylu życia, który wyróżnia się na tle argentyńskiego życia. To tutaj mamy możliwość przejażdżki konnej lub powozem, spróbowania wybornych pierożków empanadillas i asado, a także skosztowania miejscowego wina. Gauchos znani są ze swojej otwartości i dobrych stosunków z podróżnymi, prezentując kolorowe pokazy folklorystyczne, oraz uprzyjemniając przyjazd doborowym towarzystwem.

Puerto Iguazu – Najpiękniejsze wodospady świata

Turystyczna miejscowość Puerto Iguazu położona jest w północnowschodniej części Argentyny, zaskakując swoim położeniem pomiędzy granicami z Paragwajem i Brazylią. Miasto słynie ze swoich egzotycznych, tropikalnych wodospadów Iguazu, będących jednymi z najpiękniejszych cudów natury Ameryki Południowej i świata w ogóle. Ulokowanie Puerto Iguazu pozwala również na zobaczenie z bliska granicy argentyńsko-brazylijsko-paragwajskiej, która przedziera najpiękniejsze wodospady świata. Wodospady Iguazo znane są również ze swojej spektakularnej kaskady zwanej potocznie Gardzielą Diabła, a także położonego nieopodal wodnego safari, gdzie wprawni turyści mogą ujrzeć takie gatunki zwierząt jak tukany i drapieżne kajmany.

Ushuaia – Dalekie południe

Leżące na Ziemi Ognistej miasto Ushuaia znajduje się w pobliżu granicy z Chile, będąc przy tym najbardziej wysuniętym na południe miastem Argentyny, Ameryki Południowej, ale i także najbardziej wysuniętym na południe miastem świata. Pochodząca z lokalnego języka nazwa miasta znaczy tyle, co „zatoka u krańca”, założone pod koniec XIX wieku Ushuaia było wpierw zakładem karnym, dziś będąc jednak cennym dla turystów punktem Argentyny ze względu na znajdujący się 12 km od granic miasta Park Narodowy Ziemi Ognistej. Spragnieni odpoczynku podróżnicy mogą także wykupić rejs wzdłuż kanału Beagle przy którym powstawały pierwsze budynki mieszkalne miasta. Rejs statkiem pozwala także na odwiedzenie słynnej latarni morskiej Les Eclaireus – nazywanej przez podróżnych i operatorów „latarnią na końcu świata”.

Park Narodowy Ziemi Ognistej – Egzotyczny Raj

Uważany za jeden z najpiękniejszych parków narodowych na świecie – Park Narodowy Ziemi Ognistej – to obowiązkowy punkt wypraw do Argentyny. Znajdujący się na południowym zachodzie wyspy Ziemi Ognistej graniczy na zachodzie z Chile, do którego można się dostać specjalnie wyznaczonymi przez park szlakami. Urzekające miejsce na Ziemi posiada na swoim stanie 63 tysiące hektarów powierzchni, oferując spragnionym natury turystom możliwość ujrzenia jednych z najbardziej zachwycających krajobrazów, jakie oferuje Argentyna. Ośnieżone szczyty And mieszają się na terenie parku z głęboko wydrążonymi dolinami i malutkimi plażami, a znana na cały świat flora i fauna parku Patagonii, urzeka kształtami i kolorami, które przypominają swym całokształtem obraz jak z bajki.

 El Calafate – Lodowa brama

Znajdujące się na południowym brzegu jeziora Argentino miasto El Calafate znane jest ze swojej magicznej lokalizacji. Wraz z Logos Tour, Argentyna atrakcje turystyczne oddaje podróżnym w swoje ręce możliwość ujrzenia jednego z najciekawszych i intrygujących parków narodowych na świecie, mowa o Parku Narodowym Los Glaciares, który będąc największym parkiem narodowym Argentyny pokryty jest niemal w 30% lodowcami, których zdjęcia i filmy znane są na całym świecie. Wszystko za sprawą magicznie położonych miejsc, w których znajdują się lodowce, granicząc z rzeką Santa Cruz i otaczającymi ją jeziorami turyści mają możliwość ujrzenia z bliska spadających do wód kilkuset tonowych odłamków lodowca, które urzekają swoją widowiskowością, pokazując groźną, ale i jednocześnie przepiękną stronę natury i ciągle zachodzących w niej zmian.

Raj dla podróżnika

Argentyna to kraj zaskakujący nie tylko swoją ciekawą mieszaniną kultur, ale także geografią mającą największy wpływ na obecny w kraju ruch turystyczny. Od błyszczącego nocą Buenos Aires, po dzikie ostępy Ziemi Ognistej aż po skute lodem granice Parku Narodowego Los Glaciares – Argentyna zapewnia wrażenia niespotykane nigdzie indziej, wrażenia, które z pomocą Logos Tour są już teraz na wyciągnięcie ręki. ¡Hola Argentina!

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji