Południowy Tyrol: co czeka na nas w wakacyjnym regionie Vipiteno-Racines/Sterzing-Ratschings?

Południowy Tyrol leżący na północy Włoch to jedna z najbardziej popularnych destynacji na ferie zimowe. Region łączy w sobie wpływy alpejskie i włoskie. Niezwykłe krajobrazy, setki kilometrów tras narciarskich, malownicze miasteczka i pyszne jedzenie to tylko niektóre z argumentów przemawiających za Południowym Tyrolem.

Południowy Tyrol – idealny kierunek na ferie 2019!

Nie bez powodu Południowy Tyrol jest uwielbiany przez turystów. Tutejsze krajobrazy górskie są naprawdę imponujące. Zachwycają pełnymi słońca miasteczkami ukrytymi w zielonych dolinach i skalistymi płaskowyżami. To tutaj słonce świeci aż 300 dni w roku, a śnieg nieprzerwanie pokrywa szlaki. Warunki atmosferyczne są doskonałe właśnie dla miłośników sportów zimowych.

Gdzie rozpocząć odkrywanie Południowego Tyrolu, do którego przybysze z całej Europy chętnie wracają? Jedną z ciekawszych propozycji z pewnością stanowi wakacyjny rejon Vipiteno-Racines usytuowany na północy, w pobliżu granicy z Austrią. Turystów, poza trzema świetnymi ośrodkami narciarskimi, przyciąga niezwykle urokliwe miasteczko Vipiteno/Sterzing. Przybywając do niego, mamy okazję podziwiać przepiękne kamienice, najeść się do syta w gościnnych restauracjach serwujących lokalne przysmaki i kupić regionalne produkty na jednej z handlowych uliczek. To wszystko staje się jeszcze wspanialszym przeżyciem w niezwykłej scenerii tworzonej przez monumentalne szczyty i urokliwe doliny.

Sterzing-Ratschings/Klaus Peterlin

Jeden skipass – trzy doskonałe ośrodki

Narciarze odwiedzający ten region nie będą zawiedzeni. Decydując się na Südtirol Wipptal Skipass, zyskujemy dostęp do stoków w trzech tutejszych ośrodkach narciarskich: Racines-Giovo/Ratschings-Jaufen, Monte Cavallo/Rosskopf oraz Ladurns. Pierwszy z nich wyróżnia się ośmioma wyciągami i świetnie przygotowanymi trasami w trakcie całego sezonu. W niczym nie ustępuje mu również Monte Cavallo. Ladurns to z kolei miejsce, w którym najmocniej poczujemy atmosferę małego alpejskiego miasteczka. Do dyspozycji gości odwiedzających region jest w sumie 58 kilometrów tras i nowoczesne kolejki linowe oraz wyciągi. Bliskość alpejskich wzniesień zapewnia, że na trasach nigdy nie zabraknie śniegu.

Vipiteno-Racines – atrakcje dla całej rodziny

Wszystkie obszary narciarskie w obrębie Südtirol Wipptal Skipass są doskonale przygotowane na przyjęcie całych rodzin, w tym również najmłodszych. Trasy są na tyle urozmaicone, aby spełniały potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych narciarzy, a dzieci mogą beztrosko spędzać czas w specjalnych klubach i parkach rozrywki. Działa tutaj także kilka profesjonalnych szkółek narciarskich, w których najmłodsi od 3. roku życia mogą odbywać naukę jazdy w bezpiecznym obszarze ćwiczeń pod okiem instruktorów. W tym czasie rodzice mogą obserwować podopiecznych, którzy stawiają pierwsze kroki na śniegu, i jednocześnie delektować się wspaniałą kuchnią i włoskim aperitivo. Obok tras o zróżnicowanym poziomie trudności warto odwiedzić także najdłuższy we Włoszech i oświetlony nocą tor saneczkowy w Monte Cavallo.

Nie tylko jazda na nartach! Poznaj region od innej strony

Region może zaoferować turystom o wiele więcej. Atrakcją, której nie sposób pominąć jest spacer poprzez Vipiteno – pełne uroku miasteczko. Przechadzając się jego wąskimi uliczkami od razu odczujemy, że panuje tutaj niezwykła atmosfera. Za taki efekt odpowiada wyjątkowa architektura tworzona przez średniowieczne kamienice w historycznym centrum. Spędzając dzień w jednej z lokalnych restauracji, zaglądając do małych sklepików z pamiątkami, a także obserwując codzienne życie mieszkańców miasteczka możemy odnieść wrażenie, że czas się tutaj zatrzymał. Nie bez powodu to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech!

Doskonała kuchnia i relaks w zachwycającej górskiej scenerii!

Po wyczerpujących atrakcjach można pozwolić sobie na odrobinę relaksu. Wysokogórskie chaty oferują pyszne wina i doskonałe specjały przygotowane z lokalnych produktów. Warto zasmakować włoskich ravioli, knedli, strudli z jabłkami, szynki speck, czy spaghetti. To doskonała okazja, aby rozsmakować się w wyjątkowym połączeniu kuchni alpejskiej oraz śródziemnomorskiej.

Copyright: Sterzing-Ratschings/Alex Filz

Idealnym zakończeniem dnia jest oczywiście strefa wellness. Cudownie będzie wygrzać się z jaccuzzi, popływać w basenie, udać się na masaż czy zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem ekologicznych ziół. To wszystko czeka na nas w Balneum, Spa- i Wellnessbath w Vipiteno. W ośrodku znajdziemy kryty oraz otwarty basen, a także niesamowitą saunę w alpejskim stylu. Do ich wybudowania użyto materiałów pochodzących z lokalnych dolin. Skrzący się srebrnym blaskiem wspaniały kamień z doliny Pfitschtal nadaje tej przestrzeni wyjątkową elegancję, a podłogi i prysznice z elementami srebrnego kwarcytu odbijają piękno górskiej krainy. W takich okolicznościach jeszcze łatwiej o relaks!

Copyright:TV Sterzing

Więcej informacji najdziecie TUTAJ>>