Przepis na udany urlop, czyli sprawdzona polisa turystyczna

Autor tekstu: , Data publikacji:

20 czerwca to początek lata astronomicznego, co dla wielu oznacza również rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Podczas przygotowań do wyjazdu, nie powinno się zapominać o rzeczy najważniejszej czyli polisie ubezpieczeniowej. Jak wybrać tą najlepszą i dlaczego lepiej stawiać na indywidualne ubezpieczenia w podróży?

Zalety polisy turystycznej

Bez względu na to czy wyjeżdżamy na wakacje na drugi koniec Polski czy też zaplanowaliśmy urlop zagraniczny ubezpieczenie turystyczne może podnieść komfort wypoczynku. W jaki sposób? Gwarantując nam zwrot kosztów na wypadek, gdyby:

  • nasze plany wakacyjne uległy nieprzewidzianej zmianie;
  • nasz bagaż uległ zniszczeniu (z nie naszej winy) lub kradzieży;
  • ktoś z uczestników wyjazdu (w tym my sami) uległ nieszczęśliwemu wypadkowi;
  • któryś z uczestników spowodował wypadek lub uszkodzenie czyjegoś mienia;
  • ktoś z podróżnych uległ wypadkowi i wymagał transportu oraz leczenia specjalistycznego (dotyczy to głównie wyjazdów zagranicznych).

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie w podróży?

Polisy podróżne posiada w swojej ofercie praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. W okresie urlopowym – zarówno letnim, jak i zimowym – to dodatkowo produkt pierwszej potrzeby, po który sięga zdecydowanie coraz większa liczba turystów. W jaki sposób wybrać najlepsze ubezpieczenie w podróży? Tego typu polisa powinna przede wszystkim być dopasowana do charakteru naszego wyjazdu. Dotyczy to głównie bagażu, jaki ze sobą zabieramy. Po drugie dobra polisa powinna obejmować wszystkich uczestników wyjazdu w szczególności dzieci i zwierzęta, które często bywają źródłem nieprzewidzianych szkód. Dziecko może uszkodzić, jakiś sprzęt, a pies może kogoś ugryźć lub zniszczyć czyjąś własność. Po trzecie – ubezpieczenie powinno być dopasowane do kierunku, w jakim się udajemy. Warto przejrzeć wszystkie dostępne opcje i wybrać taką, która najbardziej kompleksowo będzie chroniła nas przed potencjalnymi – charakterystycznymi dla danego regionu – zagrożeniami czy problemami. Gdy wyjeżdżamy za granicę, dobrze jest zainteresować się polisą, która uwzględnia również pomoc prawną oraz wsparcie tłumacza. To ważne, gdyż nasza znajomość języka oraz interpretacja niektórych przepisów, mogą być niewystarczające, aby uporać się z trudną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy. Elementem, który świadczy również o tym, że wybieramy najlepsze ubezpieczenie podróżne, to liczba dostępnych wariantów jednej opcji. Elastyczne warunki polisy to sygnał, że towarzystwo dba nie tylko o swoją dobrą renomę, ale ma na względzie nasze rzeczywiste potrzeby.

Każdy wybór polisy, powinny też poprzedzić:

  • przegląd ofert z różnych towarzystw;
  • dokonanie analizy kosztów;
  • porównanie elementów, jakie obejmuje dane ubezpieczenie.

Jednym słowem ubezpieczenie w podróży, chociaż wiążę się z nieuniknionymi dodatkowymi kosztami, to ważny punkt czy element turystycznego niezbędnika. Nie ma przy tym znaczenia, czy wybieramy się za granicę czy też spędzamy wakacje w kraju. Bez względu na kierunek i cel podróży, nie jesteśmy w stanie uniknąć ani tym bardziej przewidzieć wszystkich możliwych zagrożeń. Lepiej, więc zawczasu zadbać o całkowite poczucie bezpieczeństwa w czasie wypoczynku, a tym samym zapewnić wszystkim taki sam poziom komfortu i relaksu.