Rafał Brzozowski zaśpiewa w Val Senales

Autor tekstu: , Data publikacji:

We włoskich Alpach, mimo że formalnie sezon skończył się w większości ośrodków przed dwoma tygodniami, zima w pełni. Działają dwa południowotyrolskie lodowce – W Soldzie/Sulden i Maso Corto/Val Senales. W tym ostatnim w ramach Ski and Music @Maso Corto/Kurzras koncert da w tym tygodniu Rafał Brzozowski.

Końcówka sezonu rozpieszcza narciarzy nie tylko w Polsce (doskonałe warunki na Kasprowym Wierchu), ale przede wszystkim w Alpach. Jeszcze w tym tygodniu – od wtorku do czwartku – na większości terenów lodowcowych spadnie niemal metr śniegu a temperatury spadną nawet do – 15 stopni.

Jednym z takich miejsc jest popularny lodowiec w Maso Corto/Val Senales, położony w dolinie Schnalstal/Senales, nieopodal południowotyrolskiego Merano. W miniony weekend panowały tutaj typowo zimowe warunki: piękne słońce, lekki mróz i prawie 100 centymetrów świeżego śniegu. Czynnych jest 80 proc. z 32 kilometrów tras, zjazd na nartach jest możliwy do samego miasteczka Maso Corto na 2200 m n.p.m.

Sezon w Val Senales potrwa w najlepsze aż do 7 maja. Już 23 kwietnia zaczyna się kwietniowo-majowy muzyczny maraton na zakończenie sezonu. W wielu miejscach – na stokach, w restauracjach, barach apres ski będzie gwarno i muzycznie – każdego dnia ktoś będzie grał. 4 maja w miasteczku wystąpi m.in. znany w Polsce z udziału w “Szansie na Sukces” czy “Tańca z gwiazdami” polski wokalista Rafał Brzozowski.

Tereny lodowcowe w Val Senales oferują ponad 30 kilometrów tras o różnym stopniu zróżnicowania. Tuż nieopodal przebiega granica między Włochami a Austrią. Najdłuższy zjazd ma 8 kilometrów długości. Przy górnej stacji kolei linowej znajduje się najwyżej położony hotel w Europie – Glacier Hotel Grawand. Na lodowcu działa też jedno z najciekawszych schronisk we włoskich Alpach – Bella Vista, a przy nim najoryginalniejsza wysokogórska, opalana drewnem sauna oraz …jaccuzzi.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji