Sezon zimowy z Air France KLM: Malediwy, Mauritius i…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Z końcem października w grupie Air France KLM zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów. Polecimy m.in. do Marrakeszu, na Malediwy i na Mauritius.

W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem zimowym – pojawi się 10 nowych kierunków międzykontynentalnych i liczne dodatkowe trasy w Europie, a całkowita liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 5,5%. Nowością dla klientów z Polski jest startujący od 30.10.2017 drugi lot KLM dziennie między Gdańskiem a Amsterdamem. Ponadto linie Air France KLM będą kontynuować modernizację swojej floty. W sezonie zimowy już 102 samoloty należące do Grupy Air France KLM będą oferowały odnowione kabiny, aby zapewniać klientom najwyższy standard podróży, a 15 Dreamlinerów Boeing 787 będzie obsługiwało nowe, jak i najbardziej popularne trasy międzykontynentalne. Znamy też już dwie nowe destynacje, które pojawią się w ofercie lotów Air France KLM od wiosny 2018: Fortaleza (Brazylia, loty przez Paryż i Amsterdam) oraz Seattle (USA, loty przez Paryż).

W nadchodzącym sezonie możliwości transportowe Grupy zwiększą się o 5,5% w porównaniu z sezonem zimowym 2016/2017. Wzrośnie liczba oferowanych miejsc zarówno na trasach dalekiego zasięgu, jak też w Europie.

– W nadchodzącym sezonie Grupa Air France-KLM wznawia ofensywę na rynku transportu lotniczego i utrzymuje swoje zobowiązania dotyczące stałego wzrostu, czego dowodem jest aż 5,5% więcej miejsc, które oddajemy do dyspozycji naszych klientów. Dzięki naszej potężnej siatce, partnerstwom strategicznym z innymi liniami i elastycznemu stylowi zarządzania, jesteśmy w stanie lepiej i szybciej reagować na zmieniające się zapotrzebowanie ze strony biznesu, jak i segmentu turystycznego. Ten wzrost jest ilustracją pozytywnych zmian, które zapoczątkowaliśmy prawie rok temu wdrożeniem w życie planu naprawczego „Trust Together – mówi Jean-Marc Janaillac, Prezes i Dyrektor Generalny Air France-KLM.

Na jesienno-zimowe wyjazdy linie Air France KLM zaoferują swoim podróżnym 10 nowych tras. Na liście znalazło się klika popularnych turystycznych miejsc, jak Bombaj, Mauritius, czy Malediwy. Nowe połączenia to:

· Malé (Malediwy) – nowy kierunek Air France z Paryża (CDG)
· Chicago (USA) – nowy kierunek Air France z Paryża (CDG)
· Nowa trasa Air France : Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) – Atlanta (USA)
· Cartagena (Kolumbia) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu
· Freetown (Sierra Leone) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu
· Mauritius (Republika Mauritius) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu
· Minneapolis (USA) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu
· Monrovia (Liberia) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu
· Bombaj (Indie) – nowy kierunek KLM z Amsterdamu
· San José (Kostaryka)  – nowy kierunek KLM z Amsterdamu

Nowości w Europie

Również w Europie siatka lotów Air France KLM powiększa się o kolejne nowe kierunki. Dla polskiego rynku najważniejszą zmianą było uruchomienie w tym roku (maj 2017) nowego połączenia KLM do/z Gdańska, dokąd w sezonie zimowym liczba lotów podwoi się do 14 tygodniowo. Łącznie z Gdańskiem i innymi połączeniami uruchomionymi wcześniej tego roku,  francusko-holenderski przewoźnik oddaje do dyspozycji swoim klientom loty  w sumie na 16 nowych trasach. Z punktu widzenia atrakcyjności dla pasażerów z Polski (wylot z Polski przez Paryż lub Amsterdam) na uwagę zasługują:

· Marrakesz (Maroko), Palma de Majorka (Hiszpania) i Porto (Portugalia) – loty Air France przez Paryż
· Katania (Włochy), Graz (Austria), Malaga (Hiszpania), Porto (Portugalia) – loty KLM przez Amsterdam

Najważniejsze zmiany w ofercie lotów Air France KLM

· Air France przejmuje od Delta Airlines loty na trasie między Paryżem (CDG), a Chicago (5 lotów w tygodniu),
· Dreamliner Boeing 787 będzie latał na trasach : Paryż-San Francisco (lot Air France), Paryż-Toronto (lot Air France) oraz Amsterdam-Calgary (lot KLM),
· W sezonie zimowym będą kontynuowane loty KLM z Amsterdamu do Minneapolis (nowy kierunek od 27.03.2017),
· Startuje nowa trasa Air France: Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) – Atlanta (USA)  – 2 razy w tygodniu,
· Loty KLM z Amsterdamu do Miami (USA) będą dostępne w ofercie do 24 marca 2018,
· Znaczny wzrost liczby miejsc do Meksyku : Miasto Meksyk (codzienne połączenie Air France z Paryża) oraz 5 lotów Air France tygodniowo z Paryża do Cancun.

Ameryka Południowa

· Wzrost oferty do Kostaryki : 3 loty tygodniowo z Paryża liniami Air France oraz nowe połączenie Amsterdam-San Jose (Kostaryka) liniami KLM (2 razy w tygodniu), na pokładzie Dreamlinera Boeing 787,
· Wzrost liczby lotów do Brazylii :  14 lotów tygodniowo z Paryża do Sao Paulo (Air France) oraz 7 lotów tygodniowo Amsterdam-Sao Paulo (KLM). KLM zaoferuje więcej lotów (codzienny lot) z Amsterdamu do Rio de Janeiro. Na trasie Paryż-Sao Paulo oraz Amsterdam-Rio de Janeiro będzie można polecieć Dreamlinerem Boeing 787,
· Obie linie zaoferują 7 lotów w tygodniu do Panamy (w tym Air France poleci Dreamlinerem Boeing 787 od grudnia 2017),
· Większa liczba lotów KLM do Buenos Aires i Santiago de Chile,
· Air France zawiesi loty do Montevideo,
· Wzrost liczby lotów KLM z Amsterdamu do Curacao,
· KLM będzie kontynuował połączenie do Cartageny (przez Bogotę) zainaugorowane w sezonie letnim (3 loty tygodniowo Drealinerem Boeing 787).

Azja i Bliski Wschód

· KLM zwiększy liczbę miejsc do Chin (do Pekinu, Szanghaju, Hongkongu) oraz do Korei Płd. (Seoul),
· Obie linie zaoferują więcej lotów do Japonii – Air France dodatkowy lot z Paryża do Tokio-Haneda oraz więcej miejsc z Paryża do Tokio-Naritau, a KLM 6 lotów w tygodniu z Amsterdamu do Osaki,
· Dzięki współpracy Grupy Air France KLM z liniami Jet Airways, klienci Grupy mogą lecieć z Paryża do Chennai oraz z Amsterdamu do Bangalore,
· Od 29.10.2017 KLM uruchamia nowe połączenie z Amsterdamu do Bombaju (3 razy w tygodniu),
·  Zwiększenie liczby lotów z Amsterdamu do Colombo (Sri Lanka) do 3 tygodniowo. Połączenie obsługuje Dreamliner Boeing 787.

Afryka i wyspy Oceanu Indyjskiego

· W odpowiedzi na duży popyt ze strony segmentu turystycznego, Grupa Air France KLM uruchamia 2 nowe połączenia w rejonie Oceanu Indyjskiego:
· Od 30.10.2017 KLM rozpoczyna loty na wyspę Mauritius (3 razy w tygodniu z lotniska w Amsterdamie, samolotem Dreamliner Boeing 787). Jednocześnie Mauritius jest w ofercie lotów Air France (11 lotów tygodniowo przez Paryż),
· Air France od 01.11.2017 poleci na nowej trasie – do Male na Malediwach (2 razy  w tygodniu z Paryża),
· KLM będzie kontynuował 2 nowe połączenia zainaugurowane w sezonie letnim – do Monroviii (Liberia) oraz Freetown (Sierra Leone), oba 3 razy w tygodniu z Amsterdamu,
· Air France zwiększy liczbę miejsc do RPA (do Kapsztadu polecimy 5 razy w tygodniu z Paryża), a do Johannesburga – Airbusem A380.

Europa

· Air France będzie kontynuował nowe trasy uruchomione w sezonie letnim 2017 : Marrakesz (Maroko), Palma de Majorka (Hiszpania) i Porto (Portugalia),
· Katania (Włochy), Graz (Austria), Malaga (Hiszpania), Porto (Portugalia) – to nowe trasy KLM (przez Amsterdam) uruchomione w sezonie letnim 2017 i kontynuowane w nadchodzącym zimowym 2017/18,
· Gdańsk – jest nowym (trzecim z kolei) połączeniem KLM w Polsce, skąd holenderska linia lata do Amsterdamu. Od 30 października 2017 KLM zaoferuje już dwa loty dziennie na tej trasie.
· W sezonie zimowym KLM zwiększy liczbę lotów z Amsterdamu do : Aten (Grecja), Aalborg (Dania), Dublina (Irlandia), Helsinek (Finlandia), Goteborga (Szwecja), Luksemburga (Luksemburg), Norynbergii (Niemcy), Rzymu (Włochy) i Stuttgartu (Niemcy).
· Dodatkowo Grupa Air France KLM wzbogaca swoją ofertę europejską o kilka nowych tras z wylotem z innych (poza Paryżem) miast we Francji i w Europie. Od 1 grudnia b.r. startuje Joon – nowa linia należąca do grupy Air France KLM, która poleci z Paryża w pierwszej kolejności do Barcelony, Berlina, Porto i Lizbony.