Sezon zimowy na Słowacji tuż tuż!

Autor tekstu: , Data publikacji:

 

W pierwszą sobotę grudnia rozpocznie się sezon zimowy na Liptowie w Jasnej na Chopoku. Pogoda sprzyja – są już pierwsze opady naturalnego śniegu. A temperatury pozwoliły na uruchomienie systemu naśnieżania tras. Organizatorzy – słowacka spółka TMR – oraz Region Liptów –  oferują w tym sezonie wiele zniżek.

Nadszedł czas, kiedy trzeba pomyśleć o tym, gdzie wybrać się tej zimy na aktywny wypoczynek i  jazdę na nartach. Liptów to dobry właściwy wybór. Na małym obszarze oferuje szeroką gamę opcji programu wakacyjnego dla każdego.
– Liptowska Karta Regionionalna już od wielu lat oferuje szereg różnorodnych zniżek i korzyści dla gości Liptowa. Wielu jego lojalnych gości korzysta z karty od lat. Oprócz karty plastikowej wiele osób korzysta także z jej wersji online, dostępnej w aplikacji Liptów – Tatry Niskie. Większość zniżek obowiązujących od 1 listopada wynosi od 5 do 50 procent, ale mamy też zniżki w wysokości 100 procent na niektóre wystawy lub na nasze skibusy do ośrodka Jasna – tłumaczy dyrektorka regionalnego biura turystyki REGION LIPTOV, Darina Bartková. K
ażdemu gościowi zatrzymującemu się na więcej niż 2 noce przysługuje karta bezpłatna, a jej ważność nie jest ograniczona. Kartę można także kupić w centrach informacyjnych albo wygodniej –  online.

Zniżki w Liptowie

– Na zimę przygotowaliśmy dla naszych gości aż 52 zniżki w 8 kategoriach, a mianowicie transport, ośrodki narciarskie, aquaparki i relaks, rodziny z dziećmi, sport i przeżycia, kultura i historia, restauracje, zniżki w wypożyczalniach i sklepach. Posiadaczom karty przysługuje aż do 30% zniżki na karnety narciarskie w ośrodku narciarskim Demänová i Opalisko. Ucieszą także zniżki do aquaparków Bešeňová, Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu, Gothal w Liptowskiej Osadzie, Uzdrowisko Lúčky i kilku innych centrów wellness. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i konsumpcja w wielu restauracjach i schroniskach są również korzystniejsze dzięki naszej karcie. Zniżki znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w poręcznej broszurze, która jest jednocześnie przewodnikiem po regionie – dodała Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji turystycznej LIPTOV REGION.

Gospodarze zalecają korzystanie z tzw. karty samoakceptacyjnej dla kart rabatowych. To proste – wchodząc do wybranej atrakcji, wczasowicz skanuje umieszczony w widocznym miejscu kod QR lub wchodzi w link, podaje 6-cyfrowy numer swojej karty i klika, aby wybrać usługę, z której chce skorzystać. Następnie przy kasie wystarczy potwierdzić akceptację i skorzystać z rabatu.

W Jasnej i Wysokich Tatrach zaczęto naśnieżać stoki

Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się w październiku, naśnieżanie rozpoczęło się w połowie listopada. Sezon narciarski tuż tuż.
Ośrodki narciarskie skorzystały z ochłodzenia, a armatki śnieżne zaczęły produkować pierwsze stosy śniegu.
– Zaczęliśmy w Jasnej w niedzielne popołudnie, naśnieżaliśmy północną i południową stronę Chopoka od wysokości około 1300 m, działało nawet 180 punktów naśnieżania. Fajnie, że wcześniej spadł naturalny śnieg, miejscami nawet 30 cm na większych wysokościach, a to super, bo liczy się każdy centymetr. Mamy podstawy i kontynuujemy przygotowania do dobrego sezonu w Jasnej – mówi dyrektor ośrodka w Jasnej Jiří Trumpeš.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona stokowi narciarskiemu w Jasnej, gdzie 20 i 21 stycznia 2024 odbędą się zawody Pucharu Świata.
– Od początku naśnieżamy tam z większą zawartością wody, aby podłoże było jak najbardziej zwarte i można było dalej nad nim pracować. Dzięki temu, że ochłodzenie pozwoliło na rozpoczęcie naśnieżania nieco wcześniej niż w poprzednich sezonach, wierzę, że przygotujemy idealne warunki dla najlepszych na świecie – dodał kierownik stoków narciarskich Maroš Kupčo.

Rozpoczęto także naśnieżanie w Tatrach Wysokich.  – Zaczęliśmy naśnieżać w poniedziałek o północy, warunki pozwoliły na rozpoczęcie naśnieżania od Skalnatego Plesa w kierunku Startu  – poinformował dyrektor ośrodka Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Ośrodki narciarskie poinformowały, że chciałyby otworzyć sezon narciarski 2023/24 2 grudnia w Jasnej, 9 grudnia w Szczyrbskim Jeziorze i 16 grudnia w Tatrzańskiej Łomnicy. Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się 30 października w serwisie gopass.travel, gdzie narciarze mogą zakupić karnety na poszczególne dni sezonu w elastycznych cenach. Najkorzystniejszą jazdę na nartach dla aktywnych narciarzy w dalszym ciągu gwarantuje Smart sezonówka PREMIUM, która oferuje ponad 200 km tras narciarskich w 10 ośrodkach w 4 krajach. Dla wszystkich gości ośrodków górskich Jasna i Wysokie Tatry, przebywających w hotelach TMR, przygotowano atrakcyjną ofertę – na każdą noc pobytu otrzymują karnety narciarskie/bilety na kolejkę linową oraz wstęp do aquaparków Tatralandia i Bešeňová.