Słowacki start sezonu narciarskiego już 3 grudnia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dzięki sprzyjającej aurze i intensywnym opadom w Tartach sezon narciarski w większości słowackich ośrodków rozpocznie się już 3 grudnia. Tradycyjnie sezon otworzy Winter Music Opening w Jasnej pod Chopokiem. Od 26 listopada otwarta już jest najwyżej położona trasa w Tartach Wysokich w Strbskim Plesie.

Oficjalne rozpoczęcie sezonu na Słowacji odbędzie się 3 grudnia, w sobotę. „Od lat gościmy u nas zimowych turystów ze Słowacji, Polski i Czech. Impreza stała się międzynarodowa. W tym roku będziemy podróżować po morzach i oceanach, przygotowaliśmy zawody BMW Xdrive na śniegu oraz Xbox ARENA z 20 stanowiskami, gdzie w wirtualnej rzeczywistości można ścigać się na stoku. Dodatkowym atrakcją będzie jazd na SkkiTrikke, zupełnie nowe doznanie dla amatorów zimowego szaleństwa. Zaś wieczorem zapraszamy do Happy End Club na rejs luksusowym statkiem w rytm kubańskiej muzyki – mówi Sylvia Artzova, dyrektor marketingu ośrodka Jasna Chopok .

Według przedstawiciela stacji w Strbskim Plesie Petra Tomko, zima i dobre warunki narciarskie będą trwały co najmniej przez następne 160 dni. Jak dotąd, najdłuższy sezon w Wysokich Tatrach trwał 174 dni, co miało miejsce w latach 2006/2007.

Tegoroczny Winter Music Opening uświetnią swoją obecnością m.in. znany polski skialpinista Andrzej Bargiel, mistrz świata w kick-boxingu Przemysław Saleta a także Patricia Kazadi, artystka muzyczna i popularna prezenterka telewizyjna.

jasna_winter-music-opening

Bardzo ciekawie zapowiadają się nowe inwestycje narciarskie w rejonie Chopoka. 21 grudnia zostanie otwarta nowa 15-osobowa gondola na południowej stronie Chopoka. Nowa gondola, składająca się z trzydziestu wagoników, wywozić będzie gości z poziomu Krupová (1084 m n.p.m.), a więc najniżej położonych partii południowej części Chopoka, przez Srdiečko w rejon Kosodrevina (1488 m n.p.m.). Stamtąd zaś będzie można dalej jechać na sam szczyt, w okolice Kamiennej Chaty, gondolą działającą już dawniej. Nowa kolejka firmy Doppelmayr ma ponad 1,2 km długości i trasę tę pokonuje w niespełna 5 minut. Kosztowała 11,6 milionów euro.
Z kolei w sezonie zimowym 2017 r. oddany zostanie butikowy Hotel Posta****, który nie tylko zachwyci gości bliskością do wyciągów, ale również standardem, wykończeniem, klimatem i serwisem. Będzie to hotel typu „ski in ski out”, z własnym centrum wellness i spa, saunami oraz europejską kuchnią Fusion.