Turystyczne (i nie tylko) nowości w Dubaju

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dubaj jak zwykle zaskakuje nowymi atrakcjami oraz wydarzeniami. W drugim kwartale 2019 roku zostało otwartych wiele nowych miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć. Przyszłe miesiące zapowiadają się równie ciekawie.

Oto wybrane najciekawsze z nich:

The Lounge (w Burdż Khalifa) – najwyżej na świecie położony drink-bar The Lounge w Burj Khalifa zapewnia wyśmienite doznania kulinarne i niezrównany widok na metropolię. W barze znajdującym się na 152, 153 i 154 piętrze wieżowca, na wysokości 585 metrów, odbywają się również występy na żywo międzynarodowych muzyków, pianistów i DJ-ów.

Coca-Cola Arena to supernowoczesna, wielofunkcyjna hala o powierzchni 46 000 m2. Jest największą krytą budowlą, w której będą odbywać się wydarzenia muzyczne, sportowe i rozrywkowe. Arena w kształcie muszli znajduje się w City Walk i pomieści 17 000 widzów. Płyta areny ma powierzchnię prawie 4 000 m2 i jej wymiary mogą być zmienne dzięki systemowi podnoszonych siedzeń.

• The 1975 Live in Concert: 14 sierpnia 2019
• Westlife: 29 sierpnia 2019

Sketch Art Café & Sketch Studio w Mattar bin Lahej Gallery to tętniące życiem miejsce spotkań wszystkich początkujących artystów, którzy pragną poczuć w sobie ducha Picassa. Przestrzeń podzielona jest na atelier i kawiarnię i zachęca do spróbowania sił w malarstwie, rzeźbie, mozaice, a nawet grafice.

Rove at the Park, Dubai Parks & Resorts. Sieć hoteli Rove Hotels, otwierając nowy obiekt Rove at the Park wprowadziła do parku rozrywki Dubai Parks & Resorts nowoczesną ofertę hotelarską na średnim poziomie cenowym. Goście mają bezpośredni dostęp do Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, LEGOLAND Dubai, LEGOLAND Water Park, Outlet Village, Dubai Marina oraz Palm Jumeirah. W hotelu znajduje się całodobowa siłownia, basen, sklep i pralnia samoobsługowa.

Masterchef, the TV Experience Restaurant to pierwsza restauracja na świecie, która funkcjonuje jak telewizyjny program kulinarny. Goście mogą delektować się oryginalnymi potrawami stworzonymi przez uczestników programu oraz występujących w nim szefów kuchni. Mogą też poszerzyć swoją wiedzę na temat przepisów kulinarnych i całej filozofii gotowania.

Sporo w Dubaju także się w najbliższym czasie wydarzy.

Opera „Turandot” Giacomo Puccini, 5-7 września 2019
Opera Dubajska wraz z operą w Szanghaju stworzyły spektakl „Turandot”, który we wrześniu będzie można podziwiać na dubajskiej scenie. W operze wystąpi ponad 200 utalentowanych artystów pod batutą Roberta Ando. „Turandot” jest ostatnim dziełem Pucciniego, w którym można wysłuchać jednej z najsłynniejszych arii tenorowych.

„Wiele hałasu o nic” Wiliam Shakespeare, 25-28 września 2019
Ponadczasowe słowa z klasycznej komedii Williama Shakespeare’a zabrzmią ponownie w Dubajskiej Operze. New English Shakespeare Company pod kierownictwem Dereka Bonda przedstawi współczesną inscenizację angielskiej komedii, w której zagrają najwięksi brytyjscy aktorzy teatralni.