Allure of the Seas, największy wycieczkowiec na świecie, wpłynie do Europy

Autor tekstu: , Data publikacji:

To będzie spora gratka dla miłośników rejsów wycieczkowych. Allure of the Seas, największy wycieczkowiec świata, należący do floty Royal Caribbean, wpłynie do Europy. Pierwszy rejs już w maju 2020 z Barcelony.

Już wkrótce miłośnicy rejsów będą mogli udać się w historyczna podróż po Europie. Kultowy, pełen nowości Allure of the Seas przypłynie na Morze Śródziemne. Transformacja statku kosztowała 165 milionów dolarów i trwała 58 dni. Jej rezultatem jest zupełnie nowa odsłona statku klasy Oasis. Przygody na europejskim kontynencie będą realizowane z pokładu kolosa w przyszłym wakacyjnym sezonie.

Na pokładzie pojawią się atrakcje znane z pokładów dwóch najnowszych statków klasy Oasis, między innymi sucha, najwyższa na morzu zjeżdżalnia Ultimate Abbys, a także wodne superszybkie zjeżdżalnie The Perfect Storm. Strefa Adventure Ocean zyskała natomiast zupełnie nowy design. Oprócz tego na statku wybudowano specjalną strefę dla nastolatków – teen spaces. Miłośnicy kulinarnych specjałów ucieszą się na wieść o otwarciu pierwszej na morzu restauracji Giovanni’s Italian Kitchen & Wine Bar, a fani rozrywki już pierwszego wieczoru będą mogli udać się do znanego ze statków klasy Quantum – Music Hall, by wysłuchać muzyki rockowej na żywo.

Statek pełen nowych udogodnień, pojawi się na Morzu Śródziemnym w maju 2020. Pierwszy inauguracyjny rejs rozpocznie się 10 maja 2020 w Barcelonie i trwać będzie 7 nocy. Nieważne, czy ktoś poszukuje podczas wakacji ekscytacji czy relaksu. Płynąc na nowym Allure of the Seas może zarówno przetestować swoja odwagę, jak i wypoczywać wygodnie przy basenach.

Nowe atrakcje

 • 10 piętrowa, sucha ajeżdżalnia Ultimate Abyss,najwyższa zjeżdżalnia na morzu
 • The Perfect Stormpotrójna, wodna zjeżdżalnia,Typhoon,Cyclone iSupercell
 • Splashaway Bay– aquapark dla dzieci, pełen fontann I wodotrysków.
 • Pool deck w zupełnie nowej odsłonie, z barem The Lime & Coconut, gdzie w cieniu wypoczywać można na hamahach i huśtawkach, a na górnym pokładzie zainstalowano nowe wanny z masażerami. Zmodernizowano także strefę dla dorosłych Solarium.

Rodziny spędzą doskonały czas w swoim gronie, ale każda grupa wiekowa znajdzie też cos specjalnego dla siebie. Na statku znajdują się strefy dla niemowląt, dzieci i nastolatków. Dorośli natomiast z radością wezmą udział w kultowej rozrywce jaką ma do zaoferowania Royal Caribbean.

 • Całkiem nowa strefa Adventure Ocean– młodsze dzieci mogą rzucić się tu w wir przygody, pełnej interaktywnych atrakcji. To wodna nauka poprzez zabawę, a także świetnie spędzony czas w gronie rówoeśników. Specjalnie zaprojektowano także wodną, bezpieczną przestrzeń dla dzieci pomiędzy 3 a 5 rokiem życia.
 • Maxed-out teen spaces – to nowa strefa dla nastolatków. Pełna gier, konsol, muzyki i miejsca do spędzania czasu z rówieśnikami, także na powietrzu.
 • Glow-in-the-dark laser tag – gra laserowa pełna nowych scenariuszy, oferująca rozwiązywanie zagadek nie z tego świata.

Rejs pełen smaków

Allure of the Seas zaskoczy bogactwem kulinarnych możliwości. Zarówno w restauracjch i barach wliczonych w cenę rejsu, jaki i w restauracjach dedykowanych.

 • Giovanni’s Italian Kitchen & Wine Bar– nowa odsłona ulubionej przez gości włoskiej restauracji, oferującej posiłki w rodzinnym gronie z rozbudowanym menu kuchni włoskiej. Zjemy tu między innymi ręcznie robiona pizzę wypiekana w nowym piecu, doskonałe wędliny, a wszystko popijemy wybornym winem lub limoncello.
 • Portside BBQ– restauracja inspirowana grillową tradycją USA. Zjemy tu grillowane żeberka, siekana wieprzowinę, różnorodne, dobrze zgrillowane przysmaki i domowej roboty chleb kukurydziany.
 • Playmakers Sports Bar & Arcade – bar dla miłośników sportów. Oglądając mecze można delektowac sie zimnymi przekąskami oraz szerokim wyborem piw i napojów gazowanych.
 • El Loco Fresh– serwuje dania meksykańskiej kuchni ulicznej.
 • Sugar Beach–najsłodsze miejsce na statku, z ponad 220 rodzajami cukierków i lodów.
 • Bionic Bar by Makr Shakr– kultowy bar z dwoma robotami robiącymi na życzenie każdy rodzaj drinków.

Nowa rozrywka pokładowa

Po całym dniu lądowych aktywności pora na wieczorna rozrywką. Allure of the Seas zaskoczy także i w tej kwestii.

 • Music Hall– idealne do koncertów miejsce znane ze statków klasy Quantum. Muzyka wznosi sie tutaj na zupełnie nowy poziom, dzięki doskonałej jakości sprzętom, oraz utalentowanym muzykom. Koniecznie trzeba w tym miejscu posłuchać muzyki rockowej I wskoczyć na parkiet.
 • Spotlight Karaoke– bar karaoke ze sceną główną I prywatną, gdzie każdy może spróbować swoich sił wokalnych. Tylko tutaj 1000 piosenek do wyboru, noce tematyczne i quizy rozrywkowe. 

Na początku maja 2020 roku Allure of the Seas, podczas swojego 7 nocnego rejsu zahaczy o porty: Barcelona, Palma de Mallorca, Marsylia, La Spezia (Piza), Civitavecchia (Rzym) i Neapol.

Modernizacja statku Allure of the Seas jest częścia programu ulepszania statków klasy Oasis – Royal Amplified o wartości 1 biliona dolarów. Allure of the Seas i pływający w tym czasie w okoliczach Nowego Jurku Oasis of the Seas, będą najbardziej innowacyjnymi statkami przyszłego sezonu. Po przygodzie z Morzem Śródziemnym, Allure of the Seas dotrze w listopadzie 2020 do wybrzeży Miami na sezon zimowy, oferując 7 nocne rejsy po Karaibach wschodnich i zachodnich. Wiele z tych rejsowych propozycji zahaczać będzie o prywatną wyspe Royal Caribbean – Coco Cay na Bahamach, gdzie goście spędzą pełen atrakcji „Perfect day” na Coco Cay!